fbpx

20 aastat noorsootööd Eestis – noored kiidavad

Tänavu möödub 20 aastat noorsootöö seaduse jõustumisest Eestis. Juubeliaastat tähistatakse  täna, 4. detsembril Kultuurikatlas toimuva konverentsiga „20 aastat noorte heaks“. Ühtlasi tähistab seaduse rakendamiseks loodud Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) samuti oma 20. juubelit.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmeri sõnul kirjeldab seljataha jäävat 20 aastat enim märksõna koostöö, mis viitab ühise keele leidmisele noortevaldkonna eri tahkude vahel. „Kui 1999. a. jõudis Haridus- ja Teadusministeeriumi noorteosakonna kindlakäelisel juhtimisel õiguslikku alguspunkti noorsootöö strateegiline ja süsteemne arendamine, siis täna on meil võimalik saavutatu vilju maitsta. Seda toetab ka numbriline statistika – täna on Eestis 280 avatud noortekeskust, 750 huvikooli ning 7000 noorsootöötajat ja valdkonna spetsialisti. ENTK suunatavad toetusmeetmed puudutavad täna pea 140 000 noort üle Eesti ning 85% noorsootöös osalenud noortest on kogemusega rahul,“ sõnab Schlümmer.

Juubeliaasta konverentsi korraldaja Age Toomla toob välja, et tänase konverentsiga soovitakse eelkõige rõõmustada, kuhu noortevaldkond on 20 aastaga jõudnud. „Meil on suur rõõm tõdeda, et konverentsil käsitlevad teemasid noortevaldkonna juhid ja eestvedajad ise, sest neil on, millele tagasi vaadata,“ tunnustab Toomla.

Sama kinnitab ka Schlümmer, kelle sõnul on juubelikonverentsi ja ENTK sünnipäeva eesmärk väärtustada noorsootöötajaid, kelle kogemus ja professionaalne töö noorte arengu nimel on jäänud teenimatult tagaplaanile. „Oleme kaua isekeskis kõnelenud, et noorsootöötaja peaks ühiskonnas olema sama väärtustatud kui seda on arst või õpetaja. Töötame selle nimel, et töö noortega saaks olema tunnustatud ka väärilise tasuga ning üldise avalikkuse tähelepanuga,“ viitab Schlümmer peamisele väljakutsele lähitulevikus.

ENTK sünnipäeva tegevustel on võimalik silma peal hoida ENTK Facebooki, kodulehe ja uudiskirja kaudu. Sotsiaalmeedias koondavad sündmuskaja teemaviited #noorteheaks ja #ENTK20

Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) on 1999. aastal loodud riiklik noortevaldkonna kompetentsikeskus. ENTK kuulub Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusalasse. Koostöös ministeeriumi noorteosakonnaga vastutab keskus  noortevaldkonna arengukavas 2014-2020 sätestatud eesmärkide saavutamise ja noortevaldkonna programmis sätestatud tegevuste elluviimise eest.

Teksti suurus