fbpx

20 aastat noorte heaks

4. detsembril toimub Kultuurikatlas konverents „20 aastat noorte heaks“, mille raames käsitlevad olulisi tulevikku vaatavaid teemasid ja mõtisklevad senitehtu üle noortevaldkonna juhid, esindajad ja eestvedajad. Konverentsi eesmärk on lisaks tähtsate teemade arutlemisele ka koos rõõmustada selle üle, kuhu noorte valdkond 20 aastaga jõudnud on. Samal päeval tähistatakse ka Eesti Noorsootöö Keskuse 20. sünnipäeva piduliku vastuvõtuga PROTO avastustehases.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnul oleme 20 aasta jooksul noorte heaks saavutanud palju ning seda kõike koostöös riigi, omavalitsuste, kolmanda sektori ja noorte endiga. „Üle Eesti töötab ligi 280 avatud noortekeskust, 750 huvikooli, 7000 noorsootöötajat ja valdkonna spetsialisti. Eesti Noorsootöö Keskuse suunatavad toetusmeetmed puudutavad pea 140 000 noort üle Eesti,“ tõi välja Edgar Schlümmer.

Noorte kõrge rahulolu noorsootööga on kõigile noorsootöötajatele suureks tunnustuseks. „Tunnustan ka omalt poolt väärt panuse eest kõiki noortevaldkonna töötajaid ja edendajaid. Kuigi rahulolu on kõrge, siis väljakutseid valdkonnas jagub, alates noorsootöötajate väärilisest tasust kuni noorte võrdsete võimaluste ning osaluseni otsustes,“ lisas Edgar Schlümmer.

ENTK direktor Edgar Schlümmer. Foto: Sven Tupits.
ENTK direktor Edgar Schlümmer. Foto: Sven Tupits.

Möödunud 20-le aastale tagasi vaadates võib tõdeda, et koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga on aastatega üles ehitatud tugev struktuur noorte arengu toetamiseks ning nende hääle eest seismiseks. Eesti Noorsootöö Keskusel oli selle arengu toetamises oluline roll, see loodi riigireformide tulemusel ning sihtgruppide kaasatusel. Senine tulemuslik töö näitab , et ka uutes reformiplaanides on oluline ka poliitika rakendamise tasandil hoida fookust noortel, nende heaks tehtud töö tulemuste säilitamisel ning noortele uute võimaluste loomisel. Kindlasti oluline on lisandväärtus, mis võib tekkida veelgi suuremast koostööst hariduse ja teiste valdkondadega.

Konverentsil „20 aastat noorte heaks“ käsitletakse järgmisi teemasid:

  • Kuidas koostöös riigiga on kohalikest omavalitsustest saanud noorsootöö peamised elluviijad?
  • Mida on Eesti noortevaldkond 20 aasta jooksul teiste riikide kogemusest õppinud ja milles ise olnud eeskujuks?
  • Kuidas on kujunenud noorsootöötaja kutseala ja mis iseloomustab professionaalseid noorsootöötajaid?
  • Kuidas huvikoolid on kujunenud noorte loovuse arendamise keskusteks?
  • Kuidas avatud noorsootöö on arenenud kvaliteetseks ja kõigile noortele kättesaadavaks?
  • Kuidas kostab ühiskonnas noorte hääl ja millist noorsootööd noored ootavad?
  • Kuhu noortevaldkond edasi liigub?
Teksti suurus