20 aastat noorte heaks!

Hea noortevaldkonna edendaja!

Tänavu tähistab Eesti Noorsootöö Keskus 20. sünnipäeva. Samuti möödub 20 aastat Noorsootöö seaduse jõustumisest. Erilist aastat tähistame sõnumi „20 aastat noorte heaks“ kaudu.

Me oleme täna valdkonnana tugevad tänu headele partneritele esindusühingutest, omavalitsustest, sidusministeeriumitest ja nende allasutustest. Koos loome ja viime ellu noortepoliitikat, kus noor on kõikide arengute keskmes. Kutsume tähistama 2019. aastat kui koostööaastat, kus mõtestame erinevate tegevuste kaudu noortevaldkonna ühist keelt. Miks mitte korraldada sel aastal vähemalt 20 erinevat ühisprojekti, arutada ning valmistada ette tulevikuks 20 pikaajalist ühisprogrammi?

Teid – meie valdkonna tipptegijaid – kirjeldab uuendusmeelsus. Innovatsiooni ja teisitimõtlemist peab meil kuhjaga jaguma, sest noori ootavad ees tõsised väljakutsed tööturuprobleemidest kuni noorte kaasamiseni ühiskonnas laiemalt. Koos loome ja tagame innovaatilised tingimused, mis võimaldaks noortel täisväärtuslikult areneda ja enda tee leida. Eesti Noorsootöö Keskuse südameasi on noortega töös olla ka edaspidi kompetentsikeskus ja innovaatiline teerajaja.

Aastakümned kogemust ja professionaalset tööd noorte arengu nimel peab saama ükskord tunnustatud ka väärilise tasuga ning üldise avalikkuse tähelepanuga. Võimestame ja kujundame juubeliaastal otsustajatega kohtudes seda teemat ühiselt. Esindusühingute ja noorsootöötajaskonna 20 kohtumist kohalike ja riigi juhtidega noortevaldkonna võtmeteemadel poleks ju konti murdev?

Hoia meie sünnipäeva tegevustel silma peal Facebooki, kodulehe ja uudiskirja kaudu. Kutsun üles sotsiaalmeedias kasutama teemaviiteid #noorteheaks #ENTK20

Tervitame erinevaid algatusi ja kingitusi nii noortele kui valdkonnale. Eesti Noorsootöö Keskuse kui juubilari õnnitlemiseks piisab heast sõnast senise koostöö eest kas otse, valdkonnas või ka avalikus ruumis, nii loominguliste kui traditsiooniliste võimaluste kaudu.

Iga noor on väärtus. Tulevik tehakse täna.

Edgar Schlümmer
Eesti Noorsootöö Keskuse direktor

Teksti suurus