fbpx

Algas noorsootöötaja kutse taotlemine

Tänasest on avatud noorsootöötaja kutse taotlemise sügisvoor, mis kestab 6. oktoobrini. Kutse taotlejad on oodatud septembris toimuvatele infoseminaridele, kus selgitatakse põhjalikumalt taotlusprotsessi ning tutvustatakse noorteinfo arenguid.

Noorsootöötaja kutse on eelkõige eneseanalüüsi abivahend valdkonna spetsialistile. Küll aga tõendab ka tööandjale kompetentse ja kindlustab tehtava töö kvaliteeti. Valdkonnas on paljud tööandjad sidunud kutse ka palgatasemega. Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert Eilika Mätas märkis, et kutse omamine on muutunud ka üha populaarsemaks. „Juba selle aasta kevadvoorus omandas kõrgeima noorsootöötaja kutse 5 inimest, mis on rohkem kui eelneval aastal kahe vooru peale kokku. See tendents näitab, et kutse omandamist väärtustatakse nii noorsootöötajate kui ka tööandjate poolt üha rohkem,“ lisas Mätas.

Noorsootöötjata kutse taotlemise protsessi on alates aastast 2010 järjepidevalt uuendatud. Kui eelmisel aastal loodi põhjalik juhendmapp, siis sel aastal on kutse taotlemine esmakordselt paberivaba (vaid erandjuhtudel saab ka paberkandjal esitada). Kogu taotlemise protsess toimub läbi Eesti Noorsootöö Keskuse konkursiveebi. Lisaks, nüüdsest on võimalik taastõendada ka osakutset.

Uuendustena on sisse viidud ka infoseminaride korraldamine, et selgitada taotlejatele protsessi, juhendmappi ja vastata tekkinud küsimustele. Sel aastal on infoseminaride osaks ka noorteinfo arengute tutvustamine, kus antakse täpsemalt ülevaade noorteinfo rollist igapäevase noorsootöö planeerimisel ja elluviimisel, tutvustatakse noorteinfoportaali Teeviit ja räägitakse üle-eestilisest noorsootöö nädalast, mida sel aastal tähistatakse tervise fookuses.

Infoseminarid toimuvad:

  • 10.09 kell 14.00-17.00 Tallinnas, Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (aadressil Tõnismägi 11, Ferdinand Eiseni saalis)
  • 11.09 kell 14.00-17.00 Tartus, Tartu linnavalitsuses (aadressil Raekoja plats 12, suures saalis)

Rohkem infot kutse taotlemise kohta ning infoseminaridele registreerumine: http://www.entk.ee/kutsetaotlemine

Lisainfo:

Eilika Mätas

Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert

eilika.matas@entk.ee

735 0390

5688 5922

Teksti suurus