fbpx

Algas noorsootöötaja kutse taotlemine

Tänasest on avatud noorsootöötaja kutse taotlemise sügisvoor, mis kestab 4. oktoobrini. Põhjaliku ülevaate kutse taotlemisest annab hiljuti valminud juhendmapp ning samuti saab täiendavat infot septembris toimuvatelt infoseminaridelt.

ENTK noorsootöö kvaliteedi arendamise üksuse peaekspert Birgit Rasmussen ütles, et praegune kutse taotlemise süsteem sai alguse 2010. aastal ning hiljem läbis see põhjaliku uuenduskuuri. “Noorsootöötaja kutse taotlemise teemal hakkasid toimuma infopäevad, hakati pakkuma konsultatsioone ning lisaks ka individuaalselt nõustamist. Tehtud on kõikvõimalikud juhendmaterjalid, et taotlejal oleks silme ees, mida ta peab tegema ja mis järjekorras,” kirjeldas ta. Kutse taotlemist lihtsustabki nüüdsest ka äsja valminud juhendmapp, mis koondab kokku põhilise vajamineva info.

Rasmusseni sõnul on igal aastal üha rohkem taotlejaid. Möödunud kevadel esitasid noorsootöötaja kutse taotluse rekordilised 51 inimest, kellest 21 õpivad Tallinna Ülikoolis ning taotlesid kutset tasemeõppes läbitud praktikate ja töökogemuse raames. 30 inimest taotlesid kutset juba olemasoleva töökogemuse põhjal.

“Üha rohkem on selliseid tööandjaid, kes soovivad, et nende töötajad 1–2 aasta jooksul peale tööleasumist taotleksid ka noorsootöötaja kutsetunnistust ning on säärase nõude koguni töölepingusse kirja pannud. See annab märku, et kutsetunnistus hakkab tasapisi heas mõttes kuulsust koguma ning seda hakatakse väärtustama,” ütles Rasmussen. Ta lisas, et taotlejate endi sõnul on see eelkõige eneseanalüüsi vahend ja tunnustus iseendale, kui taotlemise protsess on edukalt läbitud.

Noorsootöötaja kutsest saab rohkem infot ka infoseminaridel: 

Infoseminari peamisteks teemadeks on noorteinfo sündmuste korraldamine noorsootöö nädalal ja noorsootöötaja kutse andmise sügisene taotlusvoor. Seminar kestab orienteeruvalt kaks tundi. Seminarile saab registreeruda SIIN, samalt lingil saab ka lugeda lisainfot kutse taotlemise kohta.

Noorsootöötaja kutse puhul leiab kutse taotlemise eeltingimused ja esitatavad dokumendid SIIT (esmakordne taotlemine ja taastõendamine).

  • noorsootöötaja, tase 4 kutse
  • noorsootöötaja, tase 6 kutse
  • noorsootöötaja, tase 7 kutse

Dokumendid palume saata või tuua allkirjastatult Eesti Noorsootöö Keskusesse aadressil Tõnismägi 11, 15192 Tallinn või saata elektroonselt e-posti aadressile kutse@entk.ee hiljemalt 04.10.2018 kell 23.59

Lisainfo:
Eilika Mätas
Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert
E-mail: eilika.matas@entk.ee
Tel. 735 0390
Mob. 5688 5922

Teksti suurus