fbpx

Anname noortele töövarjudele võimaluse tutvuda tööeluga

Üle-eestilise noorsootöö nädala noorteinfo suursündmuse „Noori inspireerides“ raames on Eesti Noorsootöö Keskuse koostööpartneriks Junior Achivement Eesti, kelle eestvedamisel toimub põhikooli- ja gümnaasiumiastmele töövarjupäev, mis leiab sel aastal aset noorsootöö nädalal, 22. novembril.

Noorsootöö nädalal toimuv töövarjupäev keskendub noortevaldkonnas tänavu senisest enam sellele, et noored töövarjutaksid noorte- ja haridusvaldkonna töötajaid, so huvijuhte, noorsootöötajaid, huvikoolide õpetajaid, õpetajaid, treenereid, juhendajaid ja teisi valdkonnaga seotud ametite esindajaid.

“Noorte- ja haridusvaldkonna ametite varjutamine ei ole kuigi suur. Üheskoos on meil aga võimalus nendele valdkondadele ja põnevatele ametitele rohkem töövarjutamisi saada ja seeläbi valdkonda, ameteid ning noorsootöötaja kutset paremini ühiskonnas esile tõsta ning seeläbi ka noori inspireerida,” märkis Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert Kadri Koort.

Nimelt toimub Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel noorte- ja haridusvaldkonna varjutatavate kaardistamine.  Lihtsamalt öeldes on jagatud noortevaldkonna võrgustikupartneritele üleskutset olla varjutatav, mitmete ametialade esindajad on end juba kirja pannud ning edasi saadab Junior Achivement koondatud info koolidele ning õpetajatele. Neil on omakorda võimalus jagada infot ja kontakte oma õpilastele, kes siis 22. novembril saaksid olla töövarjuks noorte- ja haridusvaldkonna tegijatele. Nii on end juba kirja pannud Eesti Töötukassa, Tallinna Ülikool, Eesti Üliõpilaskondade Liit ning mitmed koolid ja noortekeskused.

Eesti Noorsootöö Keskus kutsub kõiki noorte- ja haridusvaldkonna tegijaid üles pakkuma noortele võimalust 22. novembril olla töövarjuks. Registreerimine on avatud veel loetud päevad, seda saab teha SIIN LINGIL.

Teksti suurus