fbpx

Avati malevasuvi 2019 – tänavu läheb tööle üle 4000 noore

Teisipäeval kell 12 avati suurejooneliselt Tallinna Raekoja platsil malevasuvi tähistades eesootavat tegusat suve.

Avasündmus algas malevlaste ja rühmajuhtide kogunemisega Vabaduse väljakule. Sealt liiguti ühise rongkäiguga mööda Harju tänavat Raekoja platsile. Tseremoonia avas tervitussõnadega Tallinna linna esindaja ja SA Õpilasmalev juhataja Ott Väli. Lisaks anti malevlase vanne ning lauldi malevalaule.

Tänavu osaleb üle Eesti 4493 noort – 1163 osaleb neist uuenduslikes malevategevustes. Uuenduslikud tegevused ulatuvad vanurite abistamisest ja sotsiaalsest ettevõtlusest kuni IT ja nutika töötamiseni. Näiteks on Lääneranna maleva tööpäeva “nutikalt tööle” teemal töötoad, häkatonid ja ettevõtete külastused.

Üle Eesti on malevategevuste hulgas lisaks töökogemuste omandamisele erinevad koolitused, töötoad ja ekskursioonid, mis on suunatud noorte ettevõtlikkuse arendamisele. Umbes neljandik 4493 noorest osaleb uuenduslikes projektides.

Näiteks korrastavad Pärnu noored piirkonna matkaradu ja loovad külastajate jaoks põnevaid orienteerumismänge. Anija valla Noortekeskuses hakkavad osalejad õppima rakenduste loomist iPadile ja MacBook “GarageBand” programmil muusika loomist. Lisaks sellele on plaanis mitu fotograafia ja video filmimise koolitust. Noori innustatakse kasutama multimeedia oskusi, et ühiskonnas sotsiaalkampaaniate kaudu kaasa rääkida.

Mitmete malevate fookuses on ettevõtlus ja karjääriõpe. Nii tutvuvad Kuusalu malevlased töövälisel ajal koostöös Swedbankiga tänapäevase panganduse ja finantsoskuste põhimõtetega. Viljandimaal tutvustab noortele tehnoloogia valdkonna väärtusi ja eeldusi Cleveron AS oma ettevõtte akadeemia kaudu. Viimsis pakuvad kohalikud ettevõtted töökogemust kokku 47le noorele. Lisaks võimalust mentorluseks ja tutvustavad erinevaid ärimudeleid. Nende ettevõtete hulgas on Hawaii Ekspress, Viimsi Äritare Hambakliinik, Taru Coworking Space, Sportland, Apollo, Viimsi SPA ja paljud teised.

Suured ootused on häkatonidel, mis toimuvad Lääneranna ja Rõuge noortemalevates. Garage48 sarnastest üritustest inspireeritud häkatonide jooksul loovad noored uuenduslikke lahendusi töövõtete arendamiseks. Eesmärgiga arendada edasi algseid ideid, õpivad noored taotlema fondidest rahastust omaalgatuslike projektide tarvis ja saavad ülevaate sotsiaalsest ettevõtlusest.  

Malevasuve viiakse ellu Haridus- ja Teadusministeeriumi rahastatud koondprojekti “Noortemalevad” ning haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Teksti suurus