fbpx

Eesti ja Soome uurisid digiteerimise mõju noortele ning kõrvutasid arenguid kahes riigis

Eesti Noorsootöö Keskus (ENTK) ja Soome diginoorsootöö ekspertiisikeskus Verke andsid täna välja kogumikraamatu “Digiareng ja noorsootöö”, mille eesmärk on uurida digiteerimise tehnoloogilist, ühiskondlikku ja kultuurilist mõju noortele. Raamat tutvustab digitaalse- ja nutika noorsootöö kontseptsioone ja  vaatleb nende võimalusi ning väljakutseid täna ja tulevikus.

ENTK direktor Edgar Schlümmer: “Eesti ja Soome lähenemine noorsootöö nutikusele, sh tehnoloogia kasutamisele selles täiendavad teineteist. Kahe riigi koostöös, üksteiselt õppides ning diskuteerides, veame jõuliselt edasi üle Euroopa Liidu nägemust digiarengu vajadusest ning mõjust noortele ja noortevaldkonnale.”

Kogumik keskendub neljale peateemale: oskused ja pädevused, osalemine, võrdsus ning kasvu- ja elamistingimuste parandamine. Väljaanne hõlmab artikleid 23 erinevalt autorilt, kelle seas on nii insenere, futurolooge, haridusteadlaseid, sotsiolooge, kognitiivteadlaseid, andmeanalüütikuid ja linnaplaneerijaid.

Raamatu toimetaja Kati Nõlvak (ENTK) täiendas, et lisaks ilmunud väljaandele toimub kahe riigi koostöös ka digitaalsetele arengutele ja nutikale noorsootööle keskenduv rahvusvaheline ekspertide kohtumine SomeCamp EU Eestis. “Selleks, et kogumikraamatu kaante vahel olevad mõtted ja ideed leiaksid ka praktilist kasutust nii noorsootöös kui ka riikide noortepoliitikates panevad asjatundjad käed külge,” lisas ta.

Eesti ja Soome on digitaalse arengu lipulaevad ka noortevaldkonnas. Eesti Euroopa Liidu eesistumise ajal võeti vastu Euroopa Liidu Nõukogu järeldused nutikast noorsootööst, mis põhinevad suuresti Eesti nutika noorsootöö kontseptsioonil, mille loomine seati eesmärgiks noortevaldkonna arengukavas 2014-2020.

Tutvu kogumikuga siin.

Lisainfo:

Kati Nõlvak, Eesti Noorsootöö Keskus: kati.nolvak@entk.ee, +372 557 6677
Heikki Lauha, Verke: heikki@verke.org, +358 40 3361 856

Teksti suurus