fbpx

Eestlased osalesid noortevaldkonna foorumil Moldovas

2.-6. novembril toimus arengukoostööpojekti „Eesti ja Moldova noorsootöö ja noortepoliitika arendamine 2012-2014“ neljas tegevus, mille raames külastasid eestlased Moldova Vabariiki. Külastuse eesmärk oli noortevaldkonnas kogemuste vahetamine ning organisatsioonide vahel koostöövõimaluste kaardistamine.

Külastuse esimeses osas, pealinnas Chisinaus, kohtuti Moldova noorte- ja spordiministriga, Octavian Bodisteanuga, kes tundis huvi huvihariduse ja –tegevuse võimaluste vastu Eestis. Tutvuti Chisinau hariduse-, noorte- ja spordiosakonna tegevusega ning kohtuti noortega, kes on Chisinau noorte ja laste volikogu eestvedajad.

Pikemalt peatuti Sorocas, mis on tituleeritud 2014.a Moldova noortepealinnaks. Sorocas toimus foorum, kus võrreldi kahe riigi noorsootööd, arutati ühiste ja erinevate probleemide üle, vahetati praktilisi kogemusi, pakuti probleemidele lahendusi ja tehti ettepanekuid üksteisele noortevaldkonna edasiarendamiseks. Foorumi tulemusel analüüsiti ka kahe riigi edasise koostöö võimalusi ning vahetati kontakte konkreetsete projektide algatamiseks.

Arengukoostööprojekti viies tegevus toimub 2.-6.detsembril Eestis, kus võetakse kokku kõikide eelnevate tegevuste tulemused.

Arengukoostööprojekti viivad läbi Eesti Noorsootöö Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium ning Moldova Noorte- ja Spordiministeerium. Projekti rahastab Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Arengukoostööprojekti pilte saab vaadata SIIT.

Teksti suurus