fbpx

Harjumaa omavalitsused piloteerivad noorsootöötajate vahetust

Noorsootöötajate vahetuse näol on tegemist uudse praktilise õppe- ja kogemusvahetuse meetodiga, mis aitab noortele luua täiendavaid võimalusi, mis on mõnes teises piirkonnas ennast tõestanud.

Kose Avatud Noortekeskuse direktori Angela Kilki sõnul koosneb noorsootöötajate vahetus piltlikult öeldes kahest osast. „Kõigepealt külastavad noorsootöötajad teiste omavalitsuste noortekeskusi, vahetavad kogemusi ja õpivad teineteiselt. Seejärel toimub noorsootöötajate ajutine ümberpaigutamine „praktikale“ teise omavalitsusse.“ Praktikapäeva ja noorsootöötajate vahetuse eesmärgiks on leida hea idee või näide, mida viiakse ellu peale praktikapäeva ka oma noortekeskuses

Noorsootöötajate vahetus on Harjumaa seitsme omavalitsuse (Anija, Kose, Viimsi, Rae, Raasiku ja Jõelähtme valdade ning Maardu linna) välja mõeldud uuenduslik noorsootöö mudel, ennetamaks noorte sotsiaalset tõrjutust ja parandamaks noorte tööhõivevalmidust. Nii olid eelnimetatud omavalitsuste noorsootöötajad ka programmi esimesed katsetajad. Kokku on noortekeskuste noorsootöötajate vahetused toimunud 17 Harjumaa noortekeskuses, kus on vahetatud töökogemusi ja optimeeritud tööprotsesse. Noorsootöötajate vahetust viivad omavalitsuste noorsootöötajad ellu Eesti Noorsootöö Keskuse toel ja Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastusel.

Angela hinnangul on noorsootöötajate vahetuse piloteerimine olnud edukas. „Osalenud omavalitsuste näitel mitmekesistati noorsootöös pakutavaid võimalusi ja parandati teenuse kättesaadavust ja kvaliteeti läbi innovatsiooni.” Eelnimetatud seitsmest omavalitsusest koosnev koostöögrupp jätkab praegu noorsootöötajate vahetuse mudeli piloteerimist, millega on ka teistel omavalitsustel võimalik osati juba täna lähemalt tutvuda.

Angela on hea meelega nõus enda kogemust jagama, kui kellegil tekib programmi vastu lähem huvi.

Lisainfo küsimiseks võta julgelt ühendust Angela Kilkiga, angela@kose.ee, 58 862 229.

Teksti suurus