fbpx

Inspireeriv noorsootöö nädal leiab aset 19.–25. novembrini

Noorsootöö nädal „Noori inspireerides“ koondab ühele nädalale kokku noortele ja noorsootöötajatele suunatud noorteinfo eesmärki kandvad sündmused üle Eesti, mis keskenduvad noorsootöö võimalustele ja noorsootöötaja kutse väärtustamisele.

19.–25. novembrini aset leidval noorsootöö nädalal toimuvad Eesti noortele ja noorsootöötajatele mõeldud sündmused nii otsese suhtluse kui ka digitaalsete vahendite kaudu.

Nädala raames toimub mitmeid sündmusi, mille eesmärk on inspireerida ja tuua esile noorsootöö võimalused ning noorsootöötaja kutse. Nii toimub näiteks 23. novembril Hiiumaa Noorsootöö Keskuse eestvedamisel Hiiumaal noorsootöötajate vahetus, kus loosi teel vahetavad noorsootöötajad üheks päevaks noortekeskuse või -maja, kus sel päeval toimetada. Noorsootöötajad valmistavad ette mõne tegevusi või töötoa. Seeläbi suurendatakse teadlikkust noorsootöötaja kutsest ning ühtlasi inspireeritakse noori erinevate tegevustega.

Samuti toimub nädalal Tartumaa Töötukassa eestvedamisel noortele suunatud avatud uste nädal, mille käigus korraldab Koit Tantsukool mitmeid tantsuga seotud töötubasid, Võhma noortekeskusesse tuleb külla noorsoopolitseinik, kes räägib noortele interneti ohtudest ja viisakast käitumisest internetis, Eesti Üliõpilaskondade Liit tähistab 27. sünnipäeva, Nõo Vallas tunnustatakse pidulikul galal noori, MTÜSpark Markerlabi eestvedamisel avatakse Tartu Raekoja platsil koos noortega helkivate lehtedega “Heade Mõtete Puu”, misjärel algab Tartu linnas noortekeskuste tuur, kus igas keskuses lahendavad noored ülesandeid. Kõikide nädalal toimuvate sündmusega saab tutvuda ENTK lehel 2018. a sündmused.

Kõikide sündmuste korraldajate vahel loositakse välja Inspiratsiooniraha väärtuses 1000 eurot järgmise noori inspireeriva sündmuse korraldamiseks ning vaheauhindadena neli bluetooth kaasaskantavat kõlarit, mis võimaldavad toetada muusika ja heliga noortesündmusi nii siseruumides kui ka õues. Loe kampaaniast lähemalt rubriigist Sündmuse registreerimine.

Uuendusliku noorteinfo edastamise lahendusena toimuvad nädalal koostöös Edu Akadeemiaga noortele suunatud veebinarid, milles käsitletakse noorsootöö võimalusi ja aidatakse noortel mõtestada neid noorsootöö valdkonna kaudu. Samuti toimuvad neljas Eesti piirkonnas, Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Jõhvis, noortele suunatud ideekorjed, kus koostöös ligi 100 noorega kogutakse ideid ning lahendusi noorteinfo atraktiivsemaks muutmisel.

Nädala lõpus toimub koostöös Euroopa Noorteinfo ja Nõustamise Agentuuri ERYICA liikmete ja erinevatest riikidest noortega rahvusvaheline ideekorje noorte ettevõtlikkuse teemal.

Nädalal leiab aset ka noorsootöötajatele suunatud Facebooki kaanepildi üleskutse „Mina töötan noortega. Minu töö on tulevik“, millega kutsume üles noortevaldkonna tegijaid vahetama oma kaanepilt üheks nädalaks noorsootöö nädala teemalise kaanepildi vastu. Samuti toimub noorsootöötaja kutse populariseerimiseks suunatud kampaania, kus tutvustatakse nelja erineva noortega töötava spetsialisti ametit, luues võimaluse paremini mõista ja tuua esile noorsootöötaja kutse mitmekesisus. Kampaania on suunatud nii noortevaldkonna tegijatele kui ka noortele.

2018. aastal toimuvaid noorsootöö nädala tegevusi rahastatakse riikliku noorteinfo süsteemi toetamise eelarvest ning  Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“  raames.

Teksti suurus