fbpx

Kristel Aaslaid vastas noorsootöö nädalal noorte fännide küsimustele

19.–25. novembrini toimunud noorsootöö nädalal andis Eesti tuntud telestaar ja laulja Kristel Aaslaid oma noortele fännidele võimaluse saada vastus mis iganes küsimusele, mida nad tahaksid Kristeli kohta teada. Saue noortekeskuses toimunud vestlusõhtul osales üle 70 uudishimuliku noore, kel jagus küsimusi nii näitlemise, teletöö kui ka kõikide muude tegevuste kohta.

Noorte fännide küsimusele vastates rääkis Kristel, et soov näitlejaks ja lauljaks saada oli tal olemas juba noorena. Näitlemisega hakkaski ta esmakordselt tegelema põhikoolis, kui tegi klassikaaslastega oma esimese näidendi “Hans ja Grete”, kus noor tüdruk Kristel oli juhtumisi isa rollis.

“Kuna Kuressaares ei olnud sel hetkel teatriringi, siis hakkasime ise klassiõdedega tegema näidendeid ja käisime näiteks lasteaedades mängimas. Kuressaares polnud palju lasteaedu, kus mängida ja nii siis pidime pidevalt uusi etendusi tegema,” rääkis ta, innustades noori aktiivselt oma unistuste nimel pingutama. Kristeli sõnul oli näitlemine lõbus tegevus, mis ühtlasi andis võimaluse saada vaheldust koolitundidest. “Ka klassivennad tulid meile hea meelega appi ja olid valmis etenduse ajal kasvõi papist dekoratsioone üleval hoidma, sest see aitas neid tundidest ära,” meenutas Kristel muigega.

Kuigi Kristel unistas juba noorena näitlejaks ja lauljaks saamisest, hoidis hirm teda esialgu tagasi. “Ma arvasin, et ma ei saa kummakski, sest ma ei julgenud nendesse koolidesse sissegi astuda. Ei julgenud lavakasse minna ega julgenud ka näiteks Georg Otsa kooli minna,” tunnistas ta. Tulemusena asus ta õppima hoopiski suhtekorraldust.

Kulus vaid kaks nädalat, kui selgus, et tegemist pole üldsegi selle erialaga, milles ta ennast ette kujutaks. Ka sellele tõdemusele jõudes jätkas ta veel samal erialal õppimist, kuna otsus oli tehtud ja aega ka sellesse panustatud. “Ja siis tuli elu – võttis kratist kinni ja ütles, et sa ei pea seda tegema ja mine tee hoopis neid asju, mida sa tahad teha,” kirjeldas ta oma elumuutvat otsust muusika ja näitlemise kasuks.

Näitlejast telestaariks

Oma tuntuimasse näitlejarolli astus Kristel neli aastat tagasi, kui alustas telesaade “Padjaklubi,” mis nüüdseks juba 10. hooaega eetris mänginud. “Padjaklubi” on andnud Kristelile palju õppetunde ja selleks, et veelgi enam oma näitlemisoskusi arendada, sunnib Kristel ka iseenda etteasteid teleekraanilt vaatama. Ta ütles, et iseenda näitlemist on teinekord küll raske vaadata, aga sellest tuleb üle olla, et õppida enda kohta ja oma vigadest.

Kuigi kahtlemata kogus noor näitleja ja laulja “Padjaklubi” najal kõvasti populaarsust, siis enda sõnul sai tema kuulsus tegelikult alguse pigem meelelahutussaatest “Su nägu kõlab tuttavalt”. “Ma arvan, et kuna näosaade oli vahetult pärast “Padjaklubi” saadet, siis esimest korda ei olnud ma enam Misha, vaid sain olla Kristel,” ütles ta.

Kui noored tõid vestlusõhtul välja, et Kristeli tembud teleekraanil lõbustavad ka kõige pisemaid televaatajaid, siis selle peale tõdes Kristel, et vanus ongi tegelikult ainult number ja enda lapselikkusest ei peagi tegelikult tingimata keegi lahti laskma. “Ma olen 29-aastane, kuigi ma ise arvan, et mõnikord on mu naljad rohkem viieaastastele mõeldud. Samas need viieaastaste naljad ajavad mind ikka naerma. Ma tunnen, et tänu sellele olen ise õnnelikum ja lõbusam inimene, kui ma ei kasva võibolla oma naljades ka nii suureks,” nentis ta.

Vestlusõhtut korraldanud Saue noortekeskuse juhataja Kirke Kasari ütles, et tegemist oli äärmiselt sooja ja toreda kohtumisega ning noored kasutasid julgelt võimalust küsimuste esitamiseks. “Kõik huvilised said ka Kristelilt autogrammi paluda ning suuremad fännid olid koguni valmistanud ette väiksemad kingitused, näiteks enda joonistusi.”

2018. aastal toimunuid noorsootöö nädala tegevusi rahastatakse riikliku noorteinfo süsteemi toetamise eelarvest ning  Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“  raames.

Teksti suurus