fbpx

Kümnevõistleja Janek Õiglane kutsub osalema väljakutses #olensillas

Reedel, 1. novembril 2019 saab alguse terviseteemaline challenge ehk väljakutse #olensillas, mille raames kutsub kümnevõistleja Janek Õiglane noori, noortega töötavaid spetsialiste ja asutusi üles sooritama kogu kuu jooksul tervist edendavaid tegevusi.

Peamine eesmärk on juhtida tähelepanu tervisele ja tervislikule eluviisile ning samas juhatada sisse üle-eestiline noosootöö nädal „Tervis. Minu heaolu.“, mis  leiab aset 18.–30. novembril 2019. Väljakutse #olensillas tähendab elust, meid ümbritsevatest tegevustest ja võimalustest „sillas olema“ ning neid nautima, samas ka oma tervise eest hoolt kandma, seda nii vaimse, sotsiaalse ja füüsilise tervise võtmes.

Väljakutse raames kutsutakse osapooli silda viskama ja sellest Instagramis märku andma kasutades #olensillas ja #tervisechallenge. Samuti on igaühel võimalus algatada tervist edendav väljakutse iseendale või kutsuda sõpru või teisi organisatsioone selles väljakutses osalema. Näiteks võib teha väljakutse liikumaks iga päev 60 minutit või hoopiski magama 8 tundi ööund – igaühel on võimalus osaleda just sellise väljakutsega, mis on tema tervise heaks kõige sobivam. Organisatsioonide vaheliste väljakutsete raames loositakse välja tervise teemaline koolitus, mida viib läbi Ott Kiivikas.

Koostöös Tervise arengu Instituudiga töötati välja väljakutse Hea Tava, mille eesmärk on suunata ja juhendada väljakutsete planeerimisel ning nende sooritamisel. Oluline on leida enda tervise jaoks sobiv ja jõukohane tegevus, mis teeb tervisele kasu, mitte kahju.

Väljakutse korraldamise idee hakkas idanema noortega ja noorsootöötajatega toimunud konsultatsioonidest. Ühelt poolt pakkusid nii noored kui noorsootöötajad noorsootöö nädala üldteemana välja tervise teema, teisalt toodi välja, et  väljakutsete tüüpi tegevused on atraktiivsed ning nendes soovitakse kaasa lüüa. Selliselt saigi tervise teema ja väljakutse ühendamise idee erinevate osapoolte koostöös sel sügisel kontseptsiooni ja #olensillas nimetuse.

2019. aastal toimuvat noorsootöö nädala väljakutset rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“  raames.

Teksti suurus