fbpx

Kutse huvihariduse ja -tegevuse konverentsile “Huvi. Väärtus(ed). Tulevik.”

18.–19. oktoobrini toimub Tallinnas Telliskivi loomelinnakus huvihariduse ja -tegevuse konverents, mille käigus arutletakse seniste kogemuste üle, jagatakse põnevaid viiteid ja näpunäiteid, luuakse linke mitteformaalse ja formaalse õppe vahele ning arendatakse omavahelist koostööd. Huvilised saavad registreeruda 15. oktoobrini (kaasa arvatud).

Noortevaldkond on täna põnevas liikumises – noored oma huvide ja unistustega, aina uuenevad digitaalsed lahendused, valdkonna tegijate muutuv roll. Tänu riigi toetusele ning kohalike omavalitsuste panusele on loodud hulganisti võimalusi tuhandetele noortele oma arengu toetamiseks, annete arendamiseks ja noorte sotsiaalse kaasatuse suurendamiseks. Samuti on esindusühingud astunud olulisi samme huviala valdkondade kvaliteedi arendamiseks ning koostöö suurendamiseks.

Konverents on hea võimalus rääkida huvitegevuse ja -hariduse juhendajate töö väärtusest, uutest sisulistest arengutest, väljakutsetest ja koostöövajadustest ning huvihariduses ja -tegevuses õpitavate oskuste arvestamisest tasemehariduses ja tööelus. Laiemalt on konverents suunatud mitteformaalse õppe tunnustamisele ja nutikatele lahendusele huvihariduses ja -tegevuses.

Konverentsil kohtuvad huvihariduse- ja tegevuse korraldajad, valdkonna esindusühingud, noored, huvikoolide juhid ja kohalike omavalitsuste ametnikud. Konverentsi avakõne peab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Juhul kui lennuilm võimaldab, tulevad meiega inspiratsiooni jagama dirigent Kristjan Järvi ja Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim. Loomelinnaku telgitagustesse kutsub uitama selle asutaja ja tegevjuht Jaanus Juss.

Konverentsil astuvad teiste seas üles Jane Miller-Pärnamägi (Eesti Tantsuagentuur), Monika Muru ja Martin Käärik (Kolm Põrsakest), muusik,  juhendaja ja psühholoogiatudeng Kaspar Tambur.

Kahe päeva jooksul jagatakse ka mitmeid häid praktilisi näited.  Egle Kõva (Haanja Noortekeskus) ja Triinu Grossmann (MTÜ Nuti-Võlur) tutvustavad projekti “Mobiilne innovatsioonistuudio”, Piret Viirpalu (Tartu Lastekunstikool) jagab kunstikooli kogemust formaal- ja mitteformaalõppe lõimimisest ja koostööst üldhariduskooliga, Anneli Meisterson avab Saaremaa noortejaama, üldhariduskooli, huvikooli ja kutsekooli koostöö vilju.

Eva Uri (Kuressaare muusikakool) jagab oma loomingu vilju, tutvustades interaktiivset ja mängulist solfedžo õppemeetodit, mis aitab tegevustesse kaasata erinevate vajadustega lapsi ja noori. Rahvusvahelisse tulevikku lennutab Marit Kannelmäe-Geerts (SA Archimedes, Noorteagentuur). Sellest, mida koolis ei õpetata, aga elus vaja läheb, jagab Edu Akadeemia looja Roland Tokko, kes on sellest lausa raamatu kirjutanud (uudista juurde siit).

Sündmusele annavad lisandväärtust ka Egge Kulbok-Lattik ja Eesti Noorteühenduste Liidu esindajad. Ent see ei ole veel kaugeltki kõik.

Kahte päeva hoiavad liikumises uudishimulikud Piret Jeedas ja Anatoli Tafitšuk.

Konverents toimub Telliskivi loomelinnakus Vabal Laval (Telliskivi 60a). Huvilised on oodatud registreeruma 15. oktoobrini veebilehel: https://entk.ee/huvihariduse-ja-huvitegevuse-konverents/. Registreerumise kinnituse saadame registreerimisvormil esitatud e-posti aadressile.

Konverentsi ajakava: https://entk.ee/sundmus/huvihariduse-konverents/.

Kahel konverentsipäeval osalenute vahel loositakse välja põnevaid auhindu!

Osalejatele on tagatud majutus (Metropoli hotellis) ja toitlustus korraldajate poolt. Konverentsil osalemine on tasuta.

Konverentsi korraldab Haridus- ja Teadusministeerium koos Eesti Noorsootöö Keskusega.

Lisainfo:
Merle Maimjärv-Mirka
Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert
Tel: 5623 6887
E-post: merle.maimjarv-mirka@entk.ee

Teksti suurus