fbpx

Malevasuvi on alanud!

25. juunil avati Raekoja platsil Eesti õpilasmaleva 2018. aasta malevasuvi, tähistades ligi 4500 noore eesootavat tegusat suve.  

Traditsiooniliselt alustati avamissündmust malevlaste ja rühmajuhtide rongkäiguga läbi vanalinna. Edasi liikusid malevlased juba puhkpillimuusika saatel Raekoja platsi suunas.

Avatseremoonial said sõna linnaesindaja ja Tallinna õpilasmaleva juhataja, lisaks said tunnistuse uued rühmakomandörid, anti malevlase vanne ning esitati ka mõned malevalaulud.

2018. aasta suvel saab üle Eesti õpilasmaleva kaudu töökogemuse umbes 4500 koolinoort. Tallinnas malevakorraldust koordineeriv Sihtasutus Õpilasmalev organiseerib ligi 1000 malevakohta, millest umbes pooled on Tallinna linnas ja teine osa väljaspool. Teist aastast järjest osaleb Sihtasutus Õpilasmalev projektis “Noorte Töösuvi”, mille raames tekivad malevarühmad omavalitsustesse*, kus pole malevat varem tehtud.

Sihtasutus Õpilasmalev koostöös MTÜ-ga Riigikaitse Rügement (Kaitseministeeriumi toel) viib ka sel aastal läbi riigikaitse õpilasmaleva programmi. Selle käigus saavad osad Tallinna ja ka teiste piirkondade malevarühmad teadmisi Eesti riigikaitsest ning proovida ka metsaelu välilaagris.

Viimastel aastatel ongi kujunenud tavaks, et n-ö klassikalisele malevaformaadile lisatakse mingi tegevus või teema. Lisaks riigikaitsele on sel aastal tulemas sotsiaalmeedia teemalised malevarühmad. Positiivse trendina võib ka välja tuua erinevate Eesti malevakorraldajate tihedamat koostööd – tulemas on mitmeid ühisrühmi, kuhu on kokku pandud noored erinevatest piirkondadest üle Eesti.

Malevasuve lõpetab 14.–16. augustil toimuv üleriigiline kokkutulek Ruunaweres.

*Nimetatud malevarühmi korraldab Sihtasutus Õpilasmalev koostöös Kuusalu, Märjamaa ja Lääne-Nigula vallaga ning Haapsalu linnaga. Õpilasmaleva toimumist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmi “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Teksti suurus