fbpx

Noored pälvisid presidendi tunnustuse


Sascia Assak, Nilgün Bahsi, Kristina Pazekova, Johanna Heinsoo, Getterli Aavik ja Kerttu Filippov Kadrioru roosiaias auhinda vastu võtmas.

Tunnustusauhinna “Lastega ja lastele” kategoorias “Lapse suur tegu” pälvis tunnustuse Nopi Üles projekti kaudu toetuse saanud tüdrukute meeskond RePla, kelle eesmärgiks on suurendada laste ja noorte teadlikkust jäätmete sorteerimises ja taaskasutamises.

Tunnustusauhind “Lastega ja lastele” tänab ja tunnustab neid häid inimesi ja organisatsioone, kelle uued algatused või pikemaajaline tegevus on silmapaistavalt mõjutanud laste ja perede käekäiku ja väärtustamist kohalikul, maakondlikul või üleriigilisel tasandil. Tunnustusauhinna andis RePla tüdrukutele Kadrioru roosiaias üle president Kersti Kaljulaid.

Tunnustuse pälvinud kuueliikmeline tiim RePla on võtnud omale eesmärgiks suurendada inimeste teadlikkust jäätmete sorteerimises ja taaskasutamises ning loonud spetsiaalse programmi lastele ja noortele, et õpetada taaskasutust. Tüdrukute ettevõtlus- ja liidriprogrammi Superheroes käigus loodud RePla viib sellest lähtuvalt koolides ja noortekeskustes läbi interaktiivseid ja mängulisi töötubasid, mis tutvustavad taaskasutust, sorteerimist ning mittetaaskasutuse tagajärgi. Tänaseks on suudetud korraldada juba 11 töötuba, millest on osa saanud ligi 250 osalejat.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktori Edgar Schlümmeri sõnul valmistab tüdrukute edu suurt rõõmu. “RePla tõestab järjekordselt, et noored tahavad ise oma elu ja kogukonda mõjutada, nad hoolivad väga maailma asjadest ja muredest ning neile tuleb tegutsemiseks võimalus anda. Noorte ettevõtlikkuse toetamine noorsootöö kaudu aitab rakendada noorte potentsiaali ühiskondlikus elus kaasa löömiseks ja eneseteostuseks,” märkis Schlümmer.

RePla meeskonna sõnul annab auhind “Lapse suur tegu” kinnitust, et nad teevad õiget asja ning lisab indu, et projektiga veel suuri tegusid teha. “Sellel suvel on plaanis projektifondi Nopi Üles toetuse eest korraldada Zero Waste ehk nullkulu päev, mis tutvustaks nullkulu eluviisi. Samuti plaanime koostööd teha erinevate noortekeskustega, et ka seeläbi suurendada laste ja noorte teadlikkust prügikäitlusest,” kirjeldasid tüdrukud oma edasisi plaane.

 “Nopi Üles” tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Teksti suurus