fbpx

Noored vajavad tööturul alanud kriisis tuge

Kümnendi tagusest majanduskriisist teame, et kõige valusamalt said pihta just noored – keerulisematel hetkedel oli tööpuudus 15-24-aastaste noorte hulgas suisa 40%. Seda põhjusel, et noortel puudub sageli varasem töökogemus, ei pruugi olla suuri sääste ning selgust iseenda tugevuste osas. Loodetavasti saame täna olla targemad kui varem ning alustada juba praegu noorte toetamist tööturule sisenemisel või seal püsimisel.

Toome välja, kust leida tuge ja millele võiks noortega töötavad spetsialistid tähelepanu pöörata.

Mitte õppivad ja mitte töötavad noored leiavad tuge üle Eesti tegutsevatest Noorte Tugilatest, mida veab Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus. Täpsema info leiad siit.

Tallinnas ja Tallinna lähiümbruses toetab mitte õppivaid ja mitte töötavaid noori Tallinna Spordi- ja Noorsooameti programm „Hoog sisse“, mille kohta leiab täpsema info siit.

Nii Noorte Tugilate kui „Hoos sisse“ programmi spetsialistid teavad, kuidas noori toetada selliselt, et noor leiaks ise julguse tegutsemiseks ja endale sobiva suuna.

Lisaks tasub uurida haridusportaali, kus on lahti kirjeldatud noortegarantii ning erinevad võimalused, kuidas noor saab töötuks jäämisel või koolist lahkumisel kiirelt tuge.

Eesti Töötukassa pakub noortegarantii raames kahte võimalust – 1) vähese kogemusega noore töölevõtmisel makstakse tööandjale palgatoetust ning hüvitatakse noore koolituskulu (loe lähemalt siit); 2) Töötukassa karjääriinfospetsialistid korraldavad koolides, noortekeskustes ja noorte infomessidel tööturgu ja tööelu tutvustavaid töötube 8.-12.klassi õpilastele (loe lähemalt siit).

Täpsemalt tasub lugeda ka noortegarantii tugisüsteemi kohta, mis on tööriist kohalikele omavalitsustele ja võimaldab saada teada enda piirkonna mitteõppivatest ja mittetöötavatest noortest ning pakkuda neile vajalikku tuge. Loe lähemalt siit ja siit.

Tugila ja Hoog sisse programmi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Teksti suurus