fbpx

Osakutse e-eksami info

E-eksamil osalemise tingimused:

 

Enne eksamit:

 1. Tuleb esitada taotlus (Laagrikasvataja ja juhataja osakutse esmakordne taotlemine) Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebis (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/) 4 tööpäeva enne valitud eksamit. Taotluses tuleb märkida, kelle koolitustõendi esitate, lisama vajalikud dokumendid ning märkima millised dokumendid esitate hiljem.
 2. Kehtiva treeneri kutsetunnistuse esitamisel ei ole vaja esitada koopiaid haridust tõendavast dokumendist (v.a abitreeneri kutse), esmaabikoolituse ja noorsootöötaja kompetentsidega seotuid täiendkoolituste läbimise tõendeid. Piisab, kui lisate taotlusesse kutsetunnistuse lingi või koopia.
 3. Dokumente ei pea kohe esitama, kuid võib. Peale eksamile registreerimist saate võimaluse oma taotlust täiendada. Taotluse staatuseks märgitakse „täiendamiseks tagasi“ Kui kõik dokumendid on lisatud tuleb uuesti vajutada „esita“.
 4. Osakutse taotlemiseks tuleb tellida arve siin. Taotlemine maksab 10 eurot (elektrooniline osakutse tunnistus) ja paberkandjal tunnistuse lisatasu  on 6.20 (paberkandjal osakutse tunnistus).
 5. Eksamit saab sooritada nii eesti kui ka vene keeles. Palun tehke vastav märge taotlusvormi.
 6. Haridus- ja Noorteameti peaekspert vaatab taotluse üle ning kinnitab üle registreeringu valitud eksamile.
 7. Küsimuste korral saab e-eksami päeval ühendust emaili (kutse@harno.ee) või telefoni  teel (735 0390) kell 9-17.

 

Isiku tuvastamine enne eksamit:

 1. Isikutuvastuseks ja eksami sooritamiseks palun minge lehele – eksamikeskus.harno.ee (Link aktiveerub Teie jaoks eksami sooritamise päeval.
 2. Har-ID saate seadistada varem. Minge lehele www.harid.ee .
 3. Eksamit saab sooritada ainult kasutades HarID-d. Juhul, kui sul ei ole Har-ID-d saad selle hõlpsasti teha. Mõlemal juhul vajuta eksami kastikeses “Logi sisse”. Soovitame Har-ID seadistada varem!
 4. Isikutuvastuseks saad valida ID-kaardi (ka elamisloaga sisselogimiseks), Mobiil-ID, Smart-ID, Pangalingi, ja Euroopa Liidu liikmesriigi eid.
 5. Kui oled konkursiveebis saanud esitada taotluse, siis võid kindel olla, et saad sooritada ka eksamit sama viisi kasutades.
 6.  Valides meelepärase sisselogimise viisi järgi ekraanile ilmuvaid juhiseid. Süsteem võib paluda sul sisestada oma emaili ja telefoni nr ning paluda emaili teel kinnitust (kehtib nt ID-kaarti kasutades).
 7. Peale konto kinnitamist saad jätkata sisselogimist. 
 8. Viimase sammuna tuleb kinnitada luba, et eksamikeskus saab sinu andmetele ligipääsu. Andmeid kasutame ainult eksami läbiviimiseks.
 9. Kui isikutuvastus on korras, saate hakata e-eksamit sooritama. Süsteem suunab Teid automaatselt eksami lehele.

E-eksam:

 1. E-eksami sooritamiseks on aega 60 minutit, iga õige vastus annab 1 punkti ning igas osas on vaja vastata õigesti 75% küsimustest. Aega arvestatakse sellest hetkest, kui avaneb eksam Teie ekraanil.
 2. Eksami keelt saate valida ülevalt vasakult.
 3. E-eksamil kuvatav tulemus on esialgne.
 4. Laagrikasvataja, tase 4 eksamil on 24 küsimust. Laagrikasvataja-juhataja, tase 6 eksamil on 30 küsimust. Vale tasemega eksami korral võtke ühendust eksami sooritamise päeval kella 9-17 kutse@harno.ee või 735 0390.

 

 

Peale e-eksamit:

 1. Peale eksami toimumist saadetakse taotleja e-mailile teade, kas eksam on salvestunud hiljemalt ühe tööpäeva pärast.
 2. Osakutse taotlemise tulemus saadetakse Teile 30 päeva jooksul pärast kutsekomisjoni koosolekut. 10 tööpäeva jooksul peale hindamist edastab hindamiskomisjon oma ettepaneku kutsekomisjonile. Seda sel juhul, kui kõik dokumendid on enne eksami sooritamist esitatud. Muul juhul tehakse otsus peale seda, kui olete kõik dokumendid esitanud. Püüame siiski tulemused edastada varem.
 3. Vajadusel tuleb täiendada taotlust Haridus-ja Noorteameti Konkursiveebis.

 

Lisainfo:  735 0390, kutse@harno.ee


Uuendatud: 25.03.2021

Vaatamisi: 5,081

Teksti suurus