fbpx

Noorsootöötaja kutse

ESMAKORDNE TAOTLEMINE:

Taotlemine toimub läbi Haridus – ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.

  KUTSETE NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 4, NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 6 NING NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 7 ESMAKORDSE TAOTLEMISE DOKUMENDID:

 1. portfoolio, mille vorm tuleb valida vastavalt sellele, mis taseme kutset taotleda soovitakse. NB! Palume täita portfoolio võimalikult sisutihedalt (oluline pole maht, vaid sisu). Portfoolio asub Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonnas. Vajadusel on võimalik üleslaadida ka eeltäidetud portfoolio;
 2. isikut tõendava dokumendi koopia (pass või ID kaart);
 3. haridust tõendava dokumendi koopia;
 4. maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta (tasu €30, paberkandjal tunnistuse lisatasu on €6.20, arve saate tellida SIIT – arvestage palun tellimiseks 10 tööpäeva!  Anname teada, et alates 1. jaanuarist 2020 loobub Kutsekoda kutsetunnistuste trükkimisest ja avame kõikidele kutse taotlejatele võimaluse valida, kas tunnistus trükitakse või ei. Taotluses tuleb edaspidi märkida valik (jah/ei) tunnistuse trükkimiseks ning arvet tellides valida vastav valik.

Esmakordne taotlemine toimub 2 korda aastas: 1) jaanuar-veebruar ning hindamine märtsis; 2) september-oktoober ning hindamine novembris. 

 

Abiks portfoolio täitmisel:

 

TAASTÕENDAMINE:

Taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.

KUTSETE NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 4, NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 6 NING NOORSOOTÖÖTAJA, TASE 7 TAASTÕENDAMISE DOKUMENDID:

 1.  portfoolio, mille vorm tuleb valida vastavalt sellele, mis taseme kutset taotleda soovitakse. NB! Palume täita portfoolio võimalikult sisutihedalt (oluline pole maht, vaid sisu). Portfoolio asub Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonnas. Vajadusel on võimalik üleslaadida ka eeltäidetud portfoolio;
 2. isikut tõendava dokumendi koopia (pass või ID kaart);
 3. maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta (tasu €30, paberkandjal tunnistuse lisatasu on €6.20, arve saate tellida SIIT – arvestage palun tellimiseks 10 tööpäeva!  Anname teada, et alates 1. jaanuarist 2020 loobub Kutsekoda kutsetunnistuste trükkimisest ja avame kõikidele kutse taotlejatele võimaluse valida, kas tunnistus trükitakse või ei. Taotluses tuleb edaspidi märkida valik (jah/ei) tunnistuse trükkimiseks ning arvet tellides valida vastav valik.

4.erialase töökogemuse asjasse puutuvad tõendusmaterjalid; näiteks tööandja tõend, ametijuhend, ametisse kinnitamise käskkirja koopia vms noortevaldkonnas töötamise kohta. Vaata tööandja tõendi näidist Vaata tööandja tõendi näidist SIIT.

NB! Varasemad kutsetasemed on võrdsustatud uutega:

 • noorsootöötaja, tase III kutse – noorsootöötaja, tase 4 kutse
 • noorsootöötaja, tase IV kutse – noorsootöötaja, tase 6 kutse
 • noorsootöötaja, tase V kutse – noorsootöötaja, tase 7 kutse

Taastõendamine toimub 4 korda aastas: 1) veebruar; 2) aprill; 3) juuni; 4) november.

  Täiendav lisainfo:

 • Ärge esitage ühtegi originaaldokumenti peale maksekorralduse ja avalduse, kuna neid ei tagastata.
 • Kutse taotlemise TASUDE MAKSMINE toimub ainult väljastatud arvete alusel. Arve saamiseks arvestage palun vähemalt 10 tööpäeva! Arve saate tellida SIIT.
 • Karistusregistri väljavõtteid teeb alates 2017. aastast Haridus- ja Noorteamet ise taotlejate eest!

Korduma kippuvad küsimused Lisainfo: tel 7 350 390, e-post: kutse@harno.ee

 


Uuendatud: 23.02.2021

Vaatamisi: 7,609

Teksti suurus