fbpx

Noorsootöötaja kutse

 

Tunnustatud kutse andja 2016 kategoorias “Taotlejasõbralik info jagaja” Tunnustatud kutse andja 2017 kategoorias “Selgesõnaline teejuht kutse taotlejale”
Tunnustatud kutse andja 2018 kategoorias “Silmapaistev kutsetunnistuse populariseerija”
Tunnustatud kutse andja 2019 kategoorias “Eeskujulik hindamise korraldaja”

 

Hariduse Kutsenõukogu on andnud Hariduse-ja Noorteametile kutse andmise õiguse 18.04.2018 otsusega nr 16. 15.11.2017 kinnitas Hariduse Kutsenõukogu uued noorsootöötaja kutsestandardid:

Tekkis küsimus, millist taset taotleda? Erinevate tasemete Eesti Kvalifikatsiooniraamistiku ning nende sidumise kohta Eesti formaalhariduslike kvalifikatsioonidega saate lugeda Kutsekoja kodulehelt, lisaks võib leida infot taseme valikuks  kodulehelt noorsootöötaja kutse puhul SIIT ning osakutse puhul SIIT.

 

Taotleja juhendit saab lugeda SIIT.

Juhendis on vanad logod, kuid sisu on õige. Palume juhendis olevad lingid kopeerida veebilehitseja aadressireale seoses uue HARNO lehega.

 

Noorsootöötaja kutse andmise voorud toimuvad kaks korda aastas – kevadel ja sügisel.  

Noorsootöötaja kutse ning laagri juhataja ja –kasvataja osakutsete taotlemiseks/taastõendamiseks vajalike dokumentide kohta leiate täpsema informatsiooni SIIT

Varasemalt väljastatud kutsetunnistused kehtivad nendel märgitud tähtajani ning uute ja vanade kutsestandardite tasemed on omavahel suhestatud. Kutse andmine toimub vastavalt Hariduse Kutsenõukogu kinnitatud kutse andmise korrale Kutse andja võib kutse andmise eeltingimustele vastavuse arvestamisel ja kompetentside hindamisel rakendada ka varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise (VÕTA) põhimõtteid. (Taotlemine toimub läbi Hariduse-ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisselogimine.)  Tantsuspetsialist, tase 6 kutse puhul on võimalik üle kanda administreerimise ja juhtimise, professionaalse enesearendamise ning kutset läbivad kompetentsid.

Kutse taotleja vastavuse hindamiseks on Hariduse-ja Noorteameti juurde moodustatud kutsekomisjon, mille koosseisuga saab samuti tutvuda kutse andmise korras.

 

Palun tutvuge isikuandmete töötlemise tingimustega siin.

Noorsootöötaja kutsete kompetentsuse esmakordse tõendamise hindamisvormiks on portfoolio alusel läbiviidav intervjuu, sama taseme taastõendamine toimub dokumendipõhiselt. Laagri juhatajate ja – kasvatajate kompetentsuse hindamiseks esmakordsel taotlemisel kasutatakse kirjalikku struktureeritud tööd. Laagri juhatajate ja –kasvatajate sama taseme kompetentsuse taastõendamine toimub dokumendipõhiselt.

Korduma kippuvad küsimused

Lisainfo: tel 7 350 390, e-post: kutse@harno.ee

 

Vanad kutsestandardid (kehtisid kuni 14.11.2017):

  1. Noorsootöötaja, tase 4
  2. Noorsootöötaja, tase 6
  3. Noorsootöötaja, tase 7
  4. Laagrikasvataja, tase 4 (osakutse)
  5. Laagrikasvataja, tase 6 (osakutse)
  6. Laagri juhataja, tase 6 (osakutse)
  7. Laagri juhataja, tase 7 (osakutse)
Vana noorsootöötaja kutsestandard – eesti keelesпо-русскиin english

Uuendatud: 28.01.2021

Vaatamisi: 8,842

Teksti suurus