fbpx

Osakutse e-eksami info

E-eksamil osalemise tingimused:

 

Enne eksamit:

 1. Tuleb esitada taotlus (Laagrikasvataja ja juhataja osakutse esmakordne taotlemine) Eesti Noorsootöö Keskuse Konkursiveebis 4 tööpäeva enne valitud eksamit. Taotluses tuleb märkida, kelle koolitustõendi esitate, lisama vajalikud dokumendid ning märkima millised dokumendid esitate hiljem.
 2. Dokumente ei pea kohe esitama, kuid võib. Peale eksamile registreerimist saate võimaluse oma taotlust täiendada. Taotluse staatuseks märgitakse „täiendamiseks tagasi“ Kui kõik dokumendid on lisatud tuleb uuesti vajutada „esita“.
 3. Osakutse taotlemiseks tuleb tellida arve siin. Taotlemine maksab 10 eurot (elektrooniline osakutse tunnistus) ja 12.50 eurot (paberkandjal osakutse tunnistus).
 4. Eksamit saab sooritada nii eesti kui ka vene keeles. Palun tehke vastav märge taotlusvormi.
 5. Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert vaatab taotluse üle ning kinnitab üle registreeringu valitud eksamile.
 6. Küsimuste korral saab isiku tuvastuse ja e-eksami ajal ühendust, kas emaili teel või Zoomi keskkonnas (link saadetakse enne eksamit taotlejale emailile).

 

Isiku tuvastamine enne eksamit:

 1. E-eksami isikutuvastuseks läheb vaja kaamerat ja isikut tõendavat dokumenti (ID-kaart, pass või alaline elamisluba).
 2. Isikutuvastuse saab teha edukalt ka nutitelefonis, kuid eksami sooritamine võib olla ebamugav (kuid on võimalik). Isikutuvastuse võib teha nutitelefonis ning eksami sooritada arvutis.
 3. Isikutuvastus toimub keskkonnas Veriff.com ning igale taotlejale saadetakse personaalne link 30 minutit enne eksamit.
 4. Veriff.com keskkonda tutvustav video on siin. Taotleja jaoks on mõeldud esimesed 20 sekundit. Video on inglise keeles.

E-eksam:

 1. Peale edukat isikutuvastust saadetakse taotlejale info, kuidas eksamikeskkonda siseneda.
 2. E-eksami sooritamiseks on aega 60 minutit, iga õige vastus annab 1 punkti ning igas osas on vaja vastata õigesti 75% küsimustest.
 3. E-eksamil kuvatav tulemus on esialgne.

 

Peale e-eksamit:

 1. Peale eksami toimumist saadetakse taotleja e-mailile teade, kas eksam on salvestunud.
 2. Osakutse taotlemise tulemus saadetakse Teile 10 tööpäeva jooksul, kui kõik dokumendid on enne eksami sooritamist esitatud. Muul juhul tehakse otsus peale seda, kui olete kõik dokumendid esitanud.
 3. Vajadusel tuleb täiendada taotlust Eesti Noorsootöö Keskuse Konkursiveebis.

 

Lisainfo:  Eilika Mätas, 735 0390, kutse@entk.ee


Uuendatud: 02.04.2020

Vaatamisi: 2 137

Teksti suurus