fbpx

Noorsootöö nädal loob noortele ja noorsootöötajatele võimaluse saada osa vaimset, füüsilist ja sotsiaalset tervist toetavatest tegevustest

Noorsootöö nädal „Tervis. Minu heaolu.“ toob sel aastal nii noortele kui noortega töötavatele spetsilistidele mitmeid vaimset, füüsilist ja sotsiaalset tervist toetavaid sündmusi, mis koondatakse nädala kodulehel asuvale Eesti kaardile kokku .

Üle-eestilise noorsootöö nädala eesmärk on noortevaldkonna populariseerimine läbi noorsootöö võimaluste ja noorsootöötaja ameti. Täpsemalt on teemanädalaga soov tõsta esile noorsootöö valdkonda, üle Eesti pakutavaid noorsootöö võimalusi, tutvustada noorsootöötaja ametit ning pakkuda noortele kogemusi ning võimalust nende mõtestamiseks. Samuti on oluline anda noorsootöö valdkonna töötajatele võimalus nende poolt tehtavat head tööd esile tõsta nii kohalikul kui ka riiklikul tasandil.

Põnevad tegevused ja sündmused

  • Reedel, 1. novembril saab alguse terviseteemaline väljakutse ehk challenge #olensillas, mille raames kutsutakse noori, noortega töötavaid spetsialiste ning asutusi üles silda viska viskama ja seda jäädvustama, aga ka kutsuma ellu ise väljakutseid ja sooritama kogu kuu jooksul tervist edendavaid tegevusi. Väljakutse raames võib osaleja võtta fookusesse liikumisharjumused, toitumise, une või mõne muu tegevuse. Loe rohkem SIIT.
  • Eesti Noorsootöötajate Kogu algatas kampaania “Kiida noorsootöötajat!” ja kutsub üles innustama, märkama, kiitma ning kirja panema lugusid noorsootöötajatest ja kolleegidest noortevaldkonnas. Kiitmise vorm asub noorsootöö nädala kodulehel.
  • 20.novembril algusega kell 19 toimub noortega töötavatele spetsialistidele vaimse tervise teemaline veebinar „Minu vaimne tervis – kuidas seda hoida ja toetada?“. Kõiki noortega töötavaid spetsialiste kutsutakse üles andma vaimse tervise veebinarile sisendit SIIN ja registreeru veebinarile SIIN. Samal päeval toimub Tartu Noorsootöö Keskuse eestvedamisel Lille majas noortele vaimse tervise koolitus ja Viljandi Avatud Noortekeskuses konverents-töötoad „Terviseviidad- teadlik tee endani“ noortele ning noorsootöötajatele.
  • 21.novembril, toimub Junior Archivement Eesti eestvedamisel Töövarjupäev, mille raames kutsutakse koolinoori üles varjutama erinevate ametite ja elukutsete esindajaid, registreerumise vorm asub SIIN. Kutsume kõiki noortevaldkonna tegijaid ja asutusi üles pakkuma noortele võimalust Töövarjupäeval varjutada noorsootöö tegevusi. Samal päeval toimub Tallinna Keskraamatukogu eestvedamisel noortele podcasti õhtu, kus arutletakse vaimse tervise ja selles rääkivate raamatute üle.
  • Teeviit.ee noorte heaolu ideetoad keskenduvad noorte vaimsele tervisele ja sellele, kuidas toetada noorte informeeritust. Ideetoad toimuvad kell 12.00-16.30 neljas piirkonnas: 25.11 Tallinnas, 27.11 Tartus, 28.11 Saugas, 29.11 Sillamäel. Täpsem info Teeviit Facebookis ning registreerumine Teeviit veebis SIIN.
  • Noorsootöö nädalal noortel võimalus osa saada spetsiaalselt neile välja töötatud vaimse ja füüsilise tervise teemalistest veebinarides, mis toimuvad koostöös ekspertidega ning kus kajastatakse noortele kõige olulisemaid ja põlevavamaid küsimusi. Noortel on võimalus anda oma sisend SIIN.

Eesti Noorsootöö Keskus kutsub ka sel aastal noortevaldkonna tegijaid korraldama ja registreerima erinevaid temaatilisi sündmusi – olgu selleks mõni loeng, töötuba või challenge oma piirkonna noortele, noorsootöötajatele või kogukonnale. Kõikide sündmuse korraldajate vahel, kelle sündmused on registreeritud ja toimuvad vahemikus 18.–30. november, loositakse kahele korraldajale välja 500 eurot inspiratsiooniraha. Planeeritud sündmustega saab tutvuda ja 30. novembrini ka veel registreerida www.noorsootoonadal.ee

2019.aastal ENTK eestvedamisel toimuvaid noorsootöö nädala tegevusi rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames. 

Teksti suurus