fbpx

Noorsootöö nädala lood ja pildid

Noorsootöö nädalal “Noori Inspireerides” sündmusi korraldanud asutused jagasid pilte ja lugusid noorsootöö nädala tegemistest.

 

Merkuuri mobiilsed töötoad 

Nädal vurasid Merkuuri mobiilsed töökojad mööda Eestimaad ringi ning meeskond koos Lauri ja Liisiga korraldasid põnevaid tehnoloogia valdkonna töötubasid. Juuru noored õppisid tundma metallivaldkonna võimalusi ja tööoperatsioone töötoas “Metallis on sädet”, kus noored meisterdasid kalalante ja mälupulga korpuseid. Võsu koolis avastati koos noortega põnevat tehnoloogiamaailma, teemaks oli noorte inspireerimine, käed-külge tegevused, puidu tehnoloogiad ja valguse levimine. Neemes freesisid noored alumiiniumit CNC freespingis ning valmisid graveerimistehnikas metallipildid, mis kinnitati puiduplaadile. Järvakandis oldi kohal perepäeval, kus meisterdati koos noortega LED-lampe ja kellasid. Vaata ka videot töötubadest.

 

Tervislike smuutide töötuba

19. novembril  toimus Läänemaal Jõõdre Noortetoa ja Panga ANK koostööna tervislike smuutide töötuba. Osales 26 noort, 3 noorsootöötajat ja tervislike smuutide töötoa läbiviija. Alguses, kui toorained lauale pandi, kirtsutasid osad noored nina teatud komponentide osas, aga hiljem, kui smuutid valmis said, olid kõik üllatunud, kui hästi need maitsesid!


Interneti ohutuse töötuba „Kuidas liikuda internetis ohutult”

19. novembril toimus Võhma Avatud Noortetoas interneti ohutuse töötuba „Kuidas liikuda internetis ohutult”. Noored said teada, kuidas nende igapäevased toimingud nutitelefonis võivad nende elu mõjutada. Töötoa tulemusena tuli välja mitmeid teemasid, mille peale noored muidu ei mõtle. Näiteks see, et kasvõi minutiks internetti üles laetud pilt võib peale kustutamist elada edasi oma elu või et internetis suheldes tuleb olla ettevaatlik, kuna päriselt ei ole teada kes võib olla teisel pool ekraani.

Kohtumine Taani kirjaniku Kenneth Bogh Anderseniga

21. novembril toimus Tallinna Keskraamatukogus kohtumine Taani kirjaniku Kenneth Bogh Anderseniga. Temaga olid tulnud juttu vestma Tallinna Kristiine Gümnaasiumi 10.b klassi noored. Kohtumine oli inspireeriv ja lahe ning noored küsisid kirjanikult huvitavaid küsimusi. Näiteks küsis üks noormees kirjanikult, et miks tema loodud superkangelane Antboy on poiss ja mitte tüdruk. Kohtumine leidis aset sarja “Kirjandus on PÕHI-line!” raames, mida korraldame koostööd Põhjamaade Ministrite Nõukogu Esindusega Eestis.

“Free Hugs” Narvas

23. novembril korraldas Narva Noortekeskus Narvas Fama kaubanduskeskuses ürituse “Free hugs” Narva linna elanikele. Noored jagasid kaarte, mille peal olid ilusad soovid ning möödujatele jagati kallistusi.

Töö päästab #4: Noori inspireerivad noorsootöötajad!

Pärnu Noorte Vabaaja Keskuse eestvedamisel toimus nädala raames mitmeid sündmusi. Näiteks toimus Noorte Tugila üritustesari – “Töö päästab #4: Noori inspireerivad noorsootöötajad!”, kus noorsootöö nädala puhul olid elukutse tutvustajateks vabaajakeskuse noorsootöötajad.

Noorsootöötajad tutvustasid oma eriala läbi interaktiivse mängu. Noored said esitada noorsootöötajate, noortekeskuse või noorsootöö kohta väiteid. Ettevõtmine laiendas noorte silmaringi noorsootöötaja elukutse teemal. Saadi teada uusi aspekte noorsootöötaja ametist, noorsootööst laiemalt ja oma kodukoha noortekeskusest. Noorsootöötajad said teadlikumaks noorte arvamustest, vaadetest ja väärtustest. Sündmuse pilte ja sisu tutvustust ka sotsiaalmeedias.

 

Suurbritannia Kultuuriõhtu

Tallinna Kesklinna Noortekeskuses toimus 22. novembril Suurbritannia kultuuriõhtu. See on noortekeskuse traditsiooniline sündmus ning kultuuriõhtud toimuvad iga kuu ning noorsootöö nädalal sooviti saada selle sündmusega rohkem noorte tähelepanu. Kultuuriõhtud on noorte jaoks ainulaadne võimalus, kus nad saavad mitte ainult oma kultuurist rääkida, vaid ka õppida teiste riikide kultuuride kohta. Iga kuu leitakse vabatahtlikud, kes sooviksid jagada huvitavat infot oma riigi kohta. Osalevad peamiselt keskkooli õpilased või üliõpilased ning üritused toimuvad peamiselt inglise keeles.


Uuendatud: 21.01.2019

Vaatamisi: 685

Teksti suurus