fbpx

Noorsootöö nädalal motiveerisid noori Erik Orgu, Liis Velsker ja teised tuntud tegijad

Üle Eesti korraldati sel aastal noorsootöö nädala raames pea 300 erinevat üritust. Seejuures korraldati erinevaid töötubasid, arutelusid ja loenguid, mille eesmärk oli tervist edendada. Ürituste toimumisse panustasid ka mitmed Eesti tuntud inimesed.

18.–30. novembrini toimunud noorsootöö nädala teemaks oli tänavu “Tervis. Minu heaolu” ning see keskendus vaimsele, füüsilisele ja sotsiaalsele tervisele. Sadade sündmuste algatajateks ja korraldajateks olid kogukonnad, noorsootöötajad ja noored ise. 

Noorsootöö nädala ürituste korraldamisse aitasid kaasa paljud noortele tuttavad inimesed: näiteks esitles tänavatantsija ja noorsootöötaja Joel Juht Tallinnas ja Tartus oma raamatut “Joel Juht. Võitlus ei-vastustega”, Rõuges andis loengu Sass Henno ja Tartus näitleja Madis Milling. 

Lisaks korraldati Saaremaal Aste Noortekeskuses üritus “Kohtumine Liisuga”, kus tuntud terviseentusiast Liis Velsker jagas noortele oma teekonda ja nõuandeid. “Minu jaoks on oluline sellistest üritustest osa võtta, kuna mind on pikalt kutsutud Saaremaale ning soovin oma sõna noorte seas levitada,” ütles Liis Velsker. 

Liis Velsker jagab tervislikke nõuandeid ja nippe palju ka oma sotsiaalmeedia kontodel: “Minu peamine nõuanne noortele on, et nad ajaks oma asja ning ei prooviks sobituda ühiskonda, vaid oleksid õnnelikud iseendana.” 

Võrumaal Osula põhikoolis korraldati aga üritus “Ma ei ole paks, mul on suured kondid – salatite töötuba”, mille eesmärk oli lastele õpetada, kuidas teha erinevaid salateid, et muuta oma lõunamenüü huvitavamaks. Tervislikust toitumisest rääkis personaaltreener ning toitumisnõustaja Erik Orgu. 

Erik Orgu sõnul on väga oluline noortele tervislikust eluviisist rääkida, sest see on üks tähtsamaid faktoreid täisväärtusliku elu juures. “Noortel peab olema teadmine, kuidas nad saavad oma tervist juhtida ning mis juhtub siis, kui nad selle hooletusse jätavad. Peamised probleemid on noortel samad, mis vanematel inimestel. Suuresti mängivad rolli halvad harjumused ning vähesed teadmised toitumise ja tervisevaldkonnas, aga see kõik on parandatav,” lisas Orgu. 

Noorsootöö nädalat on Eestis korraldatud alates 2011. aastast. Teemanädal sai alguse soovist tõsta esile noorsootöö valdkonda, üle Eesti pakutavaid noorsootöö võimalusi, tutvustada noorsootöötaja ametit ning pakkuda noortele kogemusi ning võimalust nende mõtestamiseks. 

Noorsootöö nädala “Tervis. Minu heaolu” tegevusi rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames. 

Teksti suurus