fbpx

Lapsevanemale ja noorele

Siit leiate informatsiooni noorte püsi- ja projektlaagrite kohta.

Haridus- ja Teadusministeerium eraldas Hasartmängumaksu Nõukogu otsuse alusel  2018. aastaks noortelaagrite tegevuse toetamiseks 1 400 000 eurot.

Eesti Noorsootöö Keskus koordineerib koondprojekti „Noorte tervistav ja arendav puhkus“, mille kaudu saavad riikliku programmi raames toetust noortelaagrites viibimiseks igal aastal ligi 30 000 noort.

Mida tähendab tegevusloaga noortelaager?

Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud tegevusloa alusel töötav institutsioon, mis vastab järgmistele tingimustele:

  • ühe vahetuse pikkus on vähemalt 6 ööpäeva;
  • laager tegutseb aastas üle 60 päeva.

Tegevusloaga noortelaagrite kontaktid on leitavad SIIN.

Mida tähendab projektlaager?

Kohalik omavalitsuse, mille territooriumil projektlaager tegutseb, poolt väljastatud tegevusloa alusel töötav institutsioon, mis vastab järgmistele tingimustele:

  • ühe vahetuse pikkus on vähemalt 6 ööpäeva;
  • laager tegutseb aastas kuni 60 päeva.
KÕIK 2019. AASTA LAAGRIVAHETUSED KOOS KONTAKTIDEGA LEIAD SIIT!
valge tekst
Vastavalt noorsootöö seadusele peavad noorte- ja projektlaagrites töötama kvalifitseeritud laagrikasvatajad ja laagri juhataja. Kõik noorte püsilaagrid peavad vastama tervisekaitsenõuetele noorte püsilaagritele. Tegevuslubasid saate näha https://enda.ehis.ee/avalik/avalik/oppekava/OppekavaOtsi.faces, kui valite Tegevusload ning seejärel liik kas „Noortelaagri tegevusluba (püsilaager)“ või „Noortelaagri tegevusluba (projektlaager)“.
valge tekst
Koondprojekti „Noorte tervistav ja arendav puhkus“ koordinaator on Eesti Noorsootöö Keskus ja seda rahastatakse Hasartmängumaksu Nõukogu poolt eraldatavatest vahenditest.

Uuendatud: 10.05.2019

Vaatamisi: 610

Teksti suurus