Teated ja uudised laagrite korraldamistest

 • Koolitus laagrikasvatajatele ja -korraldajatele
  Toimumise aeg: 10.-11.12.2018
  Toimumise koht: Mäetaguse mõisa hotell & SPA (http://moisahotell.ee/).
  Käsitleme erinevaid teemasid, mis on tulnud aruannetest välja. Täpne programm selgitamisel. Koolitusel osalemine on TASUTA!
Toimumise aeg: 10.-11.12.2018 Toimumise koht: Mäetaguse mõisa hotell & SPA Registreeruda saab kuni 26.11.2018. Kohti on piiratud arv!
 • Noorte tervistav ja arendav puhkus 2018 – laagrikasvataja ja juhataja koolitused
  Sügiseste laagrikasvataja ja juhataja koolituste graafiku leiate SIIT.
 • Talvine laagrikorraldajate seminar-koolitus

Talvine laagrikorraldajate seminar-koolitus toimub 18.-19.02.2019 Kurgjärve Noortelaagris!

 • Uuendamisel on noortelaagri korraldaja käsiraamat!
 • Ringkiri noorte- ja püsilaagrite koosseisu osas

Võttes arvesse, et noorte püsilaagritele on alates 2016. aastast Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt väljastatud tähtajatud tegevusload, on laagri pidajate vastutus noortele tervistava ja arendava puhkuse teenuse pakkumine ja laagris turvalisuse tagamise osas tõusnud. Lähtudes noorsootöö seadusest, varasematest valdkondlikest juhenditest ning enamikes projekt- ja püsilaagrites kasutatavast praktikast, soovitame noorte turvalisuse tagamiseks personali komplekteerimisel võtta arvesse järgmisi põhimõtteid:

 1. igas noorte püsi- ja projektlaagris peab olema vähemalt üks laagri juhataja kvalifikatsioonile vastav isik (kontaktid esitatakse tegevusloa taotlemisel ning muudatustest tuleb teavitada e-maili teel);
 2. noorte püsi- ja projektlaagri koosseis peab olema komplekteeritud arvestusega, et iga 15 noore kohta (erivajadustega noorte puhul iga 10 noore kohta) töötaks laagris vähemalt üks laagrikasvataja kvalifikatsioonile vastav isik;
 3. noorte püsi- ja projektlaagrites ujuma viimisel, ujumise ajal ning laagrisse tagasi liikumisel olema iga 10 noore kohta vähemalt kaks täiskasvanut; ohutuse tagamiseks peab ujumise ajal olema üks täiskasvanu vees ja üks kaldal.
Soovitame need põhimõtted kinnitada püsi- ja projektlaagrite sisekorraeeskirjadega ning teha need kättesaadavaks ka laagri pidaja kodulehel.

 

Koondprojekti „Noorte tervistav ja arendav puhkus“ rahastatakse Hasartmängumaksu Nõukogu poolt eraldatavatest vahenditest.


Uuendatud: 01.11.2018

Vaatamisi: 401

Teksti suurus