fbpx

#nistik

#NISTIK ehk noorsootöö istik on ülekantav noorsootöö võimalus. Sõna sümboliseerib noorsootöö istikut, mis on justkui ühes keskkonnas üles kasvatatud, kuid nüüd on võimalus teistel see oma keskkonda ümber istutada, vajadusel väetist lisada, oksi kärpida, vett lisada või päikest lasta paista.

Klipid selles tähenduses on justkui noorsootöö puukooli taimi tutvustavad klipid, mille (osa) võid endale kasvatamiseks võtta või siis paljundada. Nistiku klippide eesmärk on tutvustada erinevaid praktikaid, mida on Eestis rakendatud ning millest võiks olla teistel midagi õppida, saada inspiratsiooni või mille kohta võiks rohkem uurida.

  • Omavalitsused tunnevad kohalikke olusid ning noorte vajadusi piirkonnas kõige paremini. Riik aitab sellele nüüd veelgi rohkem kaasa andes rahalist lisatuge. Toetatakse huvihariduse ja -tegevuse kättesaadavuse parandamist ning noortele mitmekesisemate osalusvõimaluste pakkumist.

 

  • Riik toetab täiendavalt huviala valdkondade esindusühinguid, selleks et arendada huviala valdkondade kvaliteeti noorte huvihariduses ja huvitegevuses. Kvaliteeditoetuse eesmärk on toetada huviala valdkondade kvaliteedi arendamist ja huviala valdkonna sees koostöö suurendamist.

 

  • Kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevuse eesmärgiks on noorsootöö teenuste jõudmine uute noorteni ning noorte noorsootöös osalemise võimaluste laiendamine. Pooleteise aasta jooksul on loodud sadu võimalusi, millest on osa saanud kümned tuhanded noored. Juurde on palgatud noorsootöötajaid ja avatud noortetube.

#NISTIK – ENTK kohalike omavalitsuste koostöögrupid

Kohalike omavalitsuste koostöögruppide tegevuse eesmärgiks on noorsootöö teenuste jõudmine uute noorteni ning noorte noorsootöös osalemise võimaluste laiendamine. Pooleteise aasta jooksul on loodud sadu võimalusi, millest on osa saanud kümned tuhanded noored. Juurde on palgatud noorsootöötajaid ja avatud noortetube.

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Neljapäev, 23. november 2017

 

  • Lugu sellest, kuidas õpilasmalevad said riigikaitseprogrammi – külastused, metsalaager, meditsiiniteadmised, meeskonnatöö, praktilised oskused metsas toime tulemiseks ja muud põnevat. Riigikaitse algab noortest!

#NISTIK – riigikaitse õpilasmalevates

Lugu sellest, kuidas õpilasmalevad said riigikaitseprogrammi – külastused, metsalaager, meditsiiniteadmised, meeskonnatöö, praktilised oskused metsas toime tulemiseks ja muud põnevat. Riigikaitse algab noortest!

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Esmaspäev, 27. november 2017

 

  • Viimsi noortevolikogu edulugu ehk noored vajavad visuaali! Uus välimus, uus sisu, isiklikum lähenemine, süsteemne töö. Just tänu uuele väljanägemisele hakkas Viimsi noortevolikogu inimeste tähelepanu rohkem köitma.

#NISTIK – Viimsi noortevolikogu

Viimsi noortevolikogu edulugu ehk noored vajavad visuaali! Uus välimus, uus sisu, isiklikum lähenemine, süsteemne töö. Just tänu uuele väljanägemisele hakkas Viimsi noortevolikogu inimeste tähelepanu rohkem köitma.

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Pühapäev, 26. november 2017

 

  • Pernova hariduskeskus on sild väärtuslike teadmiste ja targa tuleviku vahel. Meie loodus-, tehnika- või notomajast leiad just enda huvialale vastavat tegevust.

#NISTIK – Pernova hariduskeskuse lugu

Pernova hariduskeskus on sild väärtuslike teadmiste ja targa tuleviku vahel. Meie loodus-, tehnika- või notomajast leiad just enda huvialale vastavat tegevust.

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Reede, 24. november 2017

 

  • Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla on maakonna aktiivsete noorsootöö eestvedajate poolt loodud ühendus, mille eesmärk on läbi noorsootöökeskuse arendada ja toetada maakonna noorsootöövõrgustiku erinevaid osapooli ja nende tegevusi, tagamaks maakonna noorte ja noorsootöötajate huvide esindatus kõigis Valgamaa omavalitsustes ja maakonnas tervikuna.

#NISTIK – Heade ideede TANKLA Valgamaal

Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla on maakonna aktiivsete noorsootöö eestvedajate poolt loodud ühendus, mille eesmärk on läbi noorsootöökeskuse arendada ja toetada maakonna noorsootöövõrgustiku erinevaid osapooli ja nende tegevusi, tagamaks maakonna noorte ja noorsootöötajate huvide esindatus kõigis Valgamaa omavalitsustes ja maakonnas tervikuna.

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Neljapäev, 23. november 2017

 

  • Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus gümnaasiumiõpilased lähevad mõnda vabaühendusse põgusale praktikale. Uued oskused, teadmised ja hoiakud aitavad noorel kasvada aktiivseks ühiskonnas osalejaks, vastutustundlikuks kodanikuks ning hoolivaks ja märkavaks inimeseks ehk heaks kodanikuks. Siin on ühe praktikandi lugu.

#NISTIK – kogukonnapraktika lugu

Kogukonnapraktika on koolide ja vabaühenduste koostööprogramm, mille käigus gümnaasiumiõpilased lähevad mõnda vabaühendusse põgusale praktikale. Uued oskused, teadmised ja hoiakud aitavad noorel kasvada aktiivseks ühiskonnas osalejaks, vastutustundlikuks kodanikuks ning hoolivaks ja märkavaks inimeseks ehk heaks kodanikuks. Siin on ühe praktikandi lugu.

Posted by Eesti Noorsootöö Keskus on Neljapäev, 23. november 2017

 


Uuendatud: 14.08.2018

Vaatamisi: 941

Teksti suurus