Noorte ettevõtlikkuse ja loovuse seminar Tallinnas

2. aprillil kell 10 toimub Tallinnas Vabriku 6 Stuudio 2 ruumides seminar, mis keskendub noorte ettevõtlikkuse ja loovuse edendamisele.

Seminari programm võtab fookusesse loovuse, noored ning osalust ja ettevõtlikkust toetavad tegevused. Osaleja saab katsetada erinevaid praktilisi loovustehnikaid. Lisaks kaardistatakse noorte ettevõtlikkust toetavad tegevused kohalikul tasandil.

Ajakava
10–10.30 Tervituskohv ja tutvumine

10.30–10.45 Sissejuhatus

10.45-11:45 Noorte ettevõtlikkust ja osalust toetavate meetmete tutvustus (üleriigilised)
Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusese esindaja tutvustab noorte omaalgatuste elluviimise toetamist „Nopi Üles“ algatuse kaudu. Edulood ja uuendused.
SA Archimedes noorteagentuuri esindaja avab solidaarsusprojektide tausta ja tutvustab teisi Euroopa Solidaarsuskorpuse võimalusi.
Eesti Noorteühenduste Liidu esindaja tutvustab osalusfondi võimalusi ja räägib osalusprogrammist kohalike omavalitsuste suunal.
Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku esindaja tutvustab ettevõtlikkusprogrammi Changemakers Academy.

11.45–13.15 Piirkondlike noorte ettevõtlikkust toetavate tegevuste kaardistamine loovustehnikate kaudu (sh kitsaskohad; I osa)

Elina Kallas avab loovuse mõiste ja tutvustab loovustehnikaid praktiliste harjutuste kaudu.

Elina Kallas on Tartu Ülikooli ettevõtluse lektor. Aastal 2016-2017 tegi ta külalisteadlasena uurimustööd ettevõtluse alal Harvardi Ülikoolis Cambridge’is. Tal on doktorikraad majanduses ning rikkalik praktiline kogemus mitmes rahvusvahelises ettevõttes personalijuhina. Ta on raamatu “Loovustehnikad. 99 viisi ideede leidmiseks” (Tartu 2015: Ecoprint, 200 lk) autor. Elina kasutab töötoas hulgaliselt loovustehnikaid ning annab praktilisi juhtnööre loovustehnikate kasutamiseks.

13.15–14 Lõuna (korraldaja poolt) ja sotsialiseerumine

14–15.30 Loovustehnikate abil ühiselt piirkondlike noorte ettevõtlikkust toetavate tegevuste kaardistuse tulemusel kitsaskohtadele lahenduste pakkumine (II osa)

15.30-15.45 Kokkuvõte

Kaasa mõtlema on oodatud kõik noorsootöö praktikud.

Kohtade arv on limiteeritud.
Registreerimine kuni 28.03.

 

 

Teksti suurus