fbpx

Noortekohtumised rahastab 670 erineva emakeelega noore koostööd

Noorte lõimumisprogrammi Noortekohtumised käesoleva aasta 2. taotlusvooru laekus 21 projekti, millest Haridus- ja Noorteamet toetab 17 projekti elluviimist. Seekordses taotlusvoorus eraldati toetus 670-le noorele ja 41-le noortejuhile, kes viivad projektide raames ellu 26 noorte omavahelist kohtumist, mis kestavad kokku 148 päeva.

Programmi eesmärgiks on soodustada Eestis elevate erineva emakeelega noorte omavahelist koostööd ja sallivust. Just koostöö on üks noortekohtumise projektide kvaliteediaspekte.     

Toetusesaajate hulgas on palju üldhariduskoole, mis on väga rõõmustav – esimene samm noorte mitteformaalse õpikogemuse toetamiseks formaalharidussüsteemis on tehtud. Lisaks leiab toetusesaajate hulgast mitteformaalse noortegrupi, kes on tänaseks juba mitmeid projekte organiseerinud. Noored on ise programmist välja kasvanud ning nüüdseks juhendaja rolli võtnud. Seekordses taotlusvoorus oli märgata, et ka huvikoolid on programmi üles leidnud.

Teemadering, millele projektides keskendutakse, on üsna lai – sõprusest toiduni ja keskkonnast vaimse terviseni. Kõigi toetatud projektide puhul oli näha noorte endi huvi teema vastu. Projektid viiakse ellu 2021. aasta esimeses pooles ja kohtumised saavad toimuma Eesti erinevas paigus – nii Narvas, Tallinnas kui Tartus, aga ka Vormsil, Taevaskojas ja Räpinas.

Teksti suurus