Noortemalevate projektikonkurss ootab malevakorraldajate taotlusi

Rakvere Õpilasmalev
Foto: Rakvere Õpilasmalev

Eesti Noorsootöö Keskus kuulutab välja noortemalevate projektikonkursi, millega kutsub malevakorraldajaid esitama taotlusi koondprojektis „Noortemalevad 2018“ osalemiseks. Projektikonkurss on avatud kuni 30. aprillini.

Eesti Noorsootöö Keskuse kaasatuse ja konkurentsivõime üksuse peaekspert Liis Proos lausus, et noortemalev on oluline ja pikkade traditsioonidega noorsootöö vorm, mis pakub noortele väärtuslikke kogemusi ja uusi teadmisi. “Noored saavad esimese töökogemuse, õpivad tundma karjääriplaneerimist, teevad koostööd kohalike omavalitsuste, piirkondlike mittetulundusettevõtete ja eraettevõtetega ning võtavad osa põnevatest meeskonnaüritustest ja ühistegevustest,” kirjeldas ta.

2017. aastal toetati koondprojekti „Noortemalevad“ kaudu 44 malevakorraldajat ja malevategevustest said osa 60 kohaliku omavalitsuse noored. Uudse võimalusena oli möödunud aastal võimalik malevakorraldajatel taotleda toetust innovatsioonimalevate korraldamiseks, et luua noortele rohkem võimalusi tutvuda kaasaegsete töövõimalustega, jagada mõtteid töömaailma tulevikutrendide osas ning kaasata malevaprogrammi uusi tööandjaid ja koostööpartnereid.

Innovatsioonimalevaid viis 2017. aastal ellu 9 piirkondlikku malevakorraldajat, kes kaasasid uudsetesse malevategevustesse kokku 479 noort. Kui näiteks Tallinna noortel oli innovatsioonimalevates võimalus teha tutvust riigikaitse teemadega, siis Läänemaal tehti koostööd kohalike tehnoloogiavaldkonna ettevõtetega ja Pärnumaal tegelesid malevarühmad hoopiski loomemajanduse ja filmindusega.

2017. aasta parima noortemaleva nominentidena tõusidki esile just innovatsioonimalevad. Nominendiks valitud Lihula noorte töömalev “Piiridest välja” andis noortele võimaluse näha ja kuulda, mis toimub piirkonna suuremates ja igapäevaselt ekspordiga tegelevates ettevõtetes ning tutvuda nende juhtidega. Aasta noortemalevaks valitud Paide linna töömalevas oli malevategevustesse kaasatud koguni 12 erinevat asutust ja ettevõtet, mis tähendas noortele varasemaga võrreldes oluliselt rohkem võimalusi proovida kätt erinevatel töökohtadel.

Proosi sõnul on innovatsiooni toetamine noortemalevate korraldamisel andnud noorsootöötajatele võimaluse nihutada piire ja pakkuda malevate näol noortele midagi uut: võimalust katsetada erinevaid töövaldkondi, teha tutvust tänapäeva töömaailma edulugudega, panna ennast proovile uutes ametites ja rääkida kaasa ühiskondlikult olulistel teemadel.

“Noortemalevad 2018” projektikonkursi taotluste esitamise tähtaeg on 30.04.2018 kell 17.00. Taotlusi saab esitada läbi konkursiveebi (logides sisse ID-kaardiga): https://entk.konkursiveeb.hitsa.ee/. Taotlustingimusi saab lugeda SIIT.

Koondprojekti “Noortemalevad 2018” toetatakse hasartmängumaksu nõukogu ja täiendavate riiklikest vahenditest ning viiakse ellu koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Noorsootöö Keskusega.

Lisainfo:
Liis Proos
liis.proos@entk.ee
Eesti Noorsootöö Keskus

Teksti suurus