fbpx

Noorteseirest selguvad viimase dekaadi muutused Eesti noorte eluolus

Noorteseire aastakonverentsil arutletakse, missugune on tuleviku noor tegija aastal 2030 ja milliseid väljakutseid ta ühiskonnale esitab.

“Kahetsusväärselt suur osa noortest peab ka tänapäeval oma nooruse pühendama erinevate raskuste ületamisele. Meil on liiga palju noori, kes katkestavad õpingud ning kelle sisenemine tööturule on raskendatud. Eesti ühiskond vajab süsteemset ja proaktiivset lähenemist tulevikupõlvkondade kaasatuse, harituse ja tööhõive küsimustele, mis on ka riikliku noortepoliitika keskmes,” ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski.

Konverentsil esitletav noorteseire aastaraamat keskendub noorsootöö hindamisele. Aastaraamatu artiklites arutletakse võimaluste üle, kuidas hinnata seda, mismoodi aitab noorsootöö kaasa noorte tööturule sisenemisele, kuidas toetavad erinevad noorte osaluskogud ja projektid noorte aktiivsemat rolli ühiskonnas ning mida ja kuidas noorsootöös õpitakse.

Konverentsil arutletakse viimast kümnendit iseloomustavate noorte elu trendide üle ning visioneeritakse noorte eluolu tuleviku Eestis. Ettekanded pakuvad inspiratsiooni mõtestamaks, milline on noorte roll tulevikus, kuhu suunavad noori tööturg, haridus, noorsootöö ja kultuur aastaks 2030 ja kuhu suunavad noored ühiskonna arengut.

Konverents toimub täna kell 12.00-16.00 Tallinnas, Swissotel´i konverentsikeskuses. Konverentsi otseülekannet on võimalik jälgida Haridus- ja Teadusministeeriumi kodulehel

Mõttekeskus Praxis koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga annab juba viiendat aastat välja noorteseire aastaraamatut, mille fookuses on noorte eluolu kirjeldavate näitajate koondamine ja analüüs. Seekordse aastaraamatu keskmes on ka noortepoliitika ja noorsootöö tulemuslikkuse mõõtmine.

Teksti suurus