fbpx

Abimaterjalid

Meil on hea meel tõdeda, et erinevad vald- ja kogukonnad on väga kiiresti reageerinud ja koondanud erinevaid abimaterjale spetsialistidele, lapsevanematele, noortele. Noortevaldkonnas soovitame kindlasti ka neid keskkondi: Teeviit,  Nutivaramus ning Eesti hariduslahendused e-koduõppeks.

  • Teeviit on infoportaal, mis pakub noorele teavet ümbritsevast elust, toetab iseseisvust ja suurendab teadlikkust erinevatest võimalustest oma elu paremaks korraldamiseks. Lisaks info edastamisele on Teeviit platvormiks ideede genereerimiseks, nende arendamiseks ja elluviimiseks.

 

  • Nutivaramus leiate kindlasti mitmeid vihjeid kuidas näiteks kolleegidega omavahel suhelda ja tööd tõhusalt üle veebi korraldada, samuti mitmeid tööriistu, mida saate kasutada noortega üle veebi ja palju muud.
  • Eesti hariduslahendused e-koduõppeks. Eesti start-up kogukond on pannud õla alla, et head hariduslahendused oleksid praegu võimalikult hästi kättesaadavad. Sealhulgas on häid lahendusi, mida saab kasutada noorsootööks ja mitteformaalseks õppimiseks, samuti mis võivad olla abiks noorsootöö korraldajatele oma töö organiseerimiseks. ENTK-le teadaolevalt on mitmed start-up’ id, sh 99math, ALPA, Tebo lahkelt valmis avama tasuta kasutusvõimaluse neil eesmärkidel ka noortevaldkonna organisatsioonidele. Ka Taskutark, Foxcademy ja Opiq on avatud. Seega, noortekeskused, huvihariduse ja huvitegevuse pakkujad, noorteühingud jt – kui te leiate, et mõni neist lahendustest oleks teile abiks, võtke ühendust otse teenusepakkujaga.

 

  • Valik juhend- ja abimaterjale:

Vabariigi Valitsuse veeb: https://www.valitsus.ee/et/eriolukord-eestis
Peaasi.ee toetavad juhised ja nõustamine: https://www.facebook.com/Peaasi.ee/ 
Innove juhised: https://www.innove.ee/blogi/innove-rajaleidja-kuidas-raakida-lastega-koroonaviirusest/
Terviseameti info ja juhised: https://www.terviseamet.ee/
Tagasi Kooli: Arst Karmen Jaaniso videoloeng – “Mis loom on koroona ja kas pean teda kartma?” 
Tagasi Kooli: Ajajuhtimise koolitaja Kristjan Otsmanni videoloeng – “Kuidas planeerida aega kodukarantiinis olles?” (õppimine) 
Sotsiaalministeeriumi noortesõbralik selgitus koroonaviiruse kohta: https://www.facebook.com/Sotsiaalministeerium/photos/pcb.3158465970833046/3158450690834574/?type=3&theater
Liikuma kutsuva kodu ja Tartu Ülikooli Liikumislabori soovitused „Mida üksi õues teha“: https://www.facebook.com/liikumislabor/photos/pb.541546159335592.-2207520000../1573248236165374/?type=3&theater
UNFPA Interim Technical Brief : „Adolescents and Young People & Coronavirus Disease (COVID-19)“: https://www.unfpa.org/resources/adolescents-and-young-people-coronavirus-disease-covid-19
Noortelaagri korraldaja käsiraamat eesti keeles SIIN ja vene keeles SIIN.


Uuendatud: 20.04.2020

Vaatamisi: 947

Teksti suurus