fbpx

Nopi Üles! välkkonkursiga saavad teoks 20 noorte algatatud projekti

Noorsootöö nädala taustal algatatud välkkonkursile “Nopi Üles! – inspiratsiooni puhang!” laekus 32 tingimustele vastanud ideed, et tutvustada noorsootöös pakutavaid võimalusi ja luua uusi tegevusi nii noortele kui ka kogukonnale.

Plakatile kantud noorte omaalgatuslikke ideid hinnati sel korral Facebooki toetushäälte (like’ide) järgi. Rahastuse said 16 enim hääli kogunud projekti ja täiendavalt veel neli konkursi eesmärki täitvat projekti, mis said komisjoni heakskiidu ja toetuse kui “noorsootöö nädala eri”. Kokku said projektid rahalist tuge 35 300 euro ulatuses.

Välkkonkursile kutsus noori osalema Eesti Noorsootöö Keskus koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega (Eesti ANK), kus konkursside eestvedajaks on projektijuht Riin Luks. Tema sõnul on välkkonkurss hea näide sellest, et noored on valmis kogukonna nimel aktiivselt pingutama ja kaasavad oma ettevõtlikkusega ka teisi.

“Konkursi puhul on eriti tore see, et kuigi projekti viivad ellu taotlusplakati esitanud noortest koosnev meeskond, siis tegelikult panustasid kõik toetajad, juhendajad ja isegi kohalikud meediaväljaanded. Kindlasti on kogukond tänu konkursile teadlikum sellest, mida nende piirkonna noored teevad ja mis on noorte jaoks oluline,” ütles ta. Luks lisas, et like’ide kogumine oli alles esimene etapp ja nüüd hakkavad noored oma ideid ellu viima.

Eesti Noorsootöö Keskuse peaekspert Liisi Noode lausus, et noorsootöö nädala raames toimunud välkkonkurss aitab täiendavalt toetada neid projekte, mis on olulised just noorte endi jaoks. “Nopi Üles! annab võimaluse toetatud keskkonnas viia ellu oma idee ka nendel noortel, kellel varasem kogemus sellises valdkonnas puudub, saades samal ajal vajalikku nõustamist ning tuge. Seeläbi kasvavad noorte oskused ja teadmised ning ühtlasi julgus ka järgmistes projektides kaasa lüüa või ise kogukonnas olulisi muudatusi algatada,” märkis ta.

“Nopi Üles! toetab seega noorte ettevõtlikkust, annab kasulikke meeskonnatöö oskuseid ning julgustab tagant noorte soovi panustada kogukonna arengusse,” lisas Noode.

Oma elluviidavat ideed kirjeldasid konkursil osalenud noored Nopi Üles! Facebooki lehel, kus jagasid ka mõtteid sellest, mis neid inspireerib ja mida nad noorsootöös esile tõstaks. Näiteks kirjutasid Pärnu vabaajakeskuse noored, kuidas neil õnnestus koguda pea 1000 like’i ja sellega ühtlasi kõige suurem toetushäälte arv. Noored tõdesid, et oluline on oma ideed tutvustada laiemale üldsusele, sest edukad projektid ja lahendused eeldavad koostööd.

Konkursi tulemusena saavad rahastuse idee eluviimiseks:

1. Pärnu Noorte Vabaajakeskuse noored “Ei nutiseadmele, jah pinksile!”
2. Raeküla Vanakooli Keskuse noortekeskuse noorte nutinurk
3. Sindi noortevolikogu “Sindi noortefestival”
4. Keila noortele tuleb külla Einar Kuusk, “Mini-võistlus Trackmania”
5. Airsoft “G.R.I.N.C.H”
6. MTÜ Risti-Rästi ja Keila Noortekeskuse filmiring
7. Sillamäe noorte veebileht
8. Ekstreemspordipäev Pääsküla Noortekeskuses
9. Valga põgenemismaja kinoruum
10. Rae valla noortekohvik
11. Anija ja Saaremaa valla noortekohtumine “Saame kokku!”
12. “Värska noor on nutikas”
13. Ahja noortekeskuse “Nutiklubi”
14. Alatskivi piirkonna noored helitehnikud
15. Lääneranna LAN-party
16. Lääneranna noorte aastalõpupidu

Noorsootöö nädala erirahastusega toetatud projektid:

17. Pärnu-Jaagupi noorsootöö nädal
18. Tallinna Teeninduskooli „Noorte kokkade roadshow“
19. Tootsi noortetoa loomine
20. Viljandi Avatud Noortetoa inspiratsioonitöötuba „Inspireerides teineteist“

Teksti suurus