fbpx

Nopik – uus tegija noorsootöö ja hariduse koostöö maastikul

Täna, 29. aprillil esitlesime noortevaldkonnas ja haridusmaastikul toimetavatele inimestele Nopikut – noorsootöö ja hariduse koostöönäidete kogumikku. Tegemist on vastvalminud veebikeskkonnaga, kust leiab näiteid, mis ilmestavad noorsootöö ja kooli koostööd noore koolivälise kogemuse arvestamisel koolisüsteemis ning õpingute mitmekesistamisel. Nopik on informatiivne, inspireeriv ja praktiline tööriist noorsootöötajatele, õpetajatele, koolijuhtidele, ametnikele ja teistele huvilistele, kes soovivad oma piirkonnas noorsootöö ja hariduse vahelist koostööd tõhustada ning seeläbi noorte aega ja kogemusi väärtustada.

Esitlussündmusel valmistasime koos Pärnu Kunstikooli õpetaja Tiiu Leisiga nimemandalat, mis on üks lemmik meisterdustegevus igas vanuses noortele. Tiiu Leis tõi esile, et eriolukorras ei tasuks huvikooli poolt pakutavatesse tegevustesse suhtuda kui tüütusse kohustusse, vaid lähtuda tõdemusest, et huvikool aitab praegu veelgi enam läbi mängulise ja toreda tegevuse toetada laste vaimset tervist. Lääneranna noortekeskuse juhataja Anneli Pikkmets ja Joosep Michels tutvustasid Varaaida projektikonkursi raames mitme osapoole koostöös ellu viidud projekti, mille tulemusena valmis noortel loovtööna loodusfilm. Filmi muusika mängisid sisse Lihula Muusika- ja Kunstikooli õpilased. Valminud filmi kasutatakse edaspidi koolis õppematerjalina.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer rõhutas oma tänases sõnavõtus, et noorte heaks tehtav koostöö noorsootöö- ja haridusasutuste vahel on praegusel eriolukorra ajal olulise tähtsusega. Nopiku näited toovad esile ka omavalitsuste toetava suhtumise sedalaadi koostöösse. Rakvere vallavanem Maido Nõlvak rääkis tänasel sündmusel, et Rakvere vallas on juba haridusjuhtide ja noorsootöötajatega kokku lepitud koostöötegevused hariduse pakkumisel ja tundide läbiviimisel alates 18. maist, mil eriolukord praeguste plaanide järgi lõpeb. Haridus- ja Teadusministeeriumi esindaja Pille Liblik tõi välja, et laps ja noor inimene on tervik oma kogemustega nii koolis kui väljaspool kooli ja innustas meeles pidama, kelle nimel me koostööd teeme.

Kutsume teid Nopikut uudistama aadressil nopik.entk.ee. Ja mitte ainult uudistama, vaid seda ka teiste näidetega rikastama, sest Nopik on ajas pidevalt täienev heade ideede ja näidetega veebikeskkond, mis pakub lahendusi ka selleks, kuidas hariduse ja noorsootöö koostöös noorte arengut eriolukorras toetada.

Esitlussündmust saate soovi korral järele vaadata SIIT.

Teksti suurus