fbpx

Oktoobrikuu “Sõbralikkuse Saadik”

Alates 2019. aastast on programmi Noortekohtumised tegevuskava keskmes on programmi ühe peamise väärtusena sõbralikkuse loomine Eesti ühiskonnas erineva kultuuritaustaga noorte vahel.

Me elame ühes Eestis ja on oluline, et erineva kultuuritaustaga noored kasvaks üles keskkonnas, kus iga liige on väärtustatud ning noored oskavad ja tahavad koos tegutseda.

Kampaania eesmärk on julgustada noori suhtlema teisest kultuuriruumist pärit noortega ja tutvustada programmi Noortekohtumised kui üht vahendit, kuidas selliseid sõpruseid luua.

Oktoobri Sõbralikkuse Saadik on järjekorras juba 21! Saame temaga tuttavaks: Eliise jagab oma mõtteid seoses noortekohtumistega nii:

Mina võtsin osa projektist “Meie oleme siin, kellest algab muutus.” Olen osalenudki ühel noortekohtumisel, kuid see on võimalus, mida peaksid ja võiksid kõik teised ka kasutada. Projektis sain endale väga palju uusi sõpru ja harjutada keeli, mida ma iga päev ei kasuta. Kõige rohkem õppisingi teistega suhtlema ja rääkima või ühist keelt leidma, kui sõnad meelde ei tulnud. Osalejatega leppisime kokku, et püüame ühendust hoida vähemalt 21 päeva, et jagada üksteisega harjumuse (ajaplaneerimise) tekitamise harjumust.  Noortekohtumised on ägedad. Seal õpib asju, mida koolis ei õpi. Näiteks, kuidas pöörata enesele tähelepanu, ägedaid looduse hoidmise nippe ja samuti käisime ise välja ideid ja probleeme, millele võiks ühiskonnas lahendusi leida. Ja kui kellelegi tundubki mõni tegevus mõttetu, saab järgmise noortekohtumise ise planeerida ja ära korraldada! Saab kogemuse, uurida endale põnevaid teemasid ja kindlasti uskumatu kogemuse! Nüüd jään järgmiseid seikluseid plaanima!

Teksti suurus