fbpx

Osale 20. novembril noorsootöötajatele suunatud vaimse tervise veebinaril

20. novembril algusega kell 19, toimub noortega töötavatele spetsialistidele suunatud vaimse tervise teemaline veebinar „Eneseväärtustamine on minu töö number üks”. Veebinari sisu töötatakse välja koostöös vaimse tervise eksperdiga ja sisu aluseks võetakse noorsootöötajate endi väljendatud küsimused ja huvid.

Üha enam kerkib vestlustest noorsootöötajate ja noortega esile vaimse tervise teema. Selle mõtestamiseks ning teadmiste laiendamiseks on oluline kvaliteetne ning kontrollitud info, mis aitab toetada edasisi tegevusi või samme oma tervise heaks. Veebinar on üks digitaalse info edastamise vorme, milles saab osaleda geograafilistest piiridest olenemata ning kus on võimalus küsida eksperdilt vahetult küsimusi ja saada neile vastus.

Noorsootöö nädala „Tervis. Minu heaolu.“ pöörab sel aastal tähelepanu tervisele ning  sama oluline kui on noorte tervise toetamine noorsootöös pakutavate võimaluste kaudu, on oluline toetada noorsootöötajaid. Veebinar ei paku otseselt noorsootöötajale infot, kuidas aidata vaimse tervise muredega noori, küll aga seda kuidas ja mismoodi iseend toetada ning turgutada vaimse tervise raskute korral.

Samas tulevad veebinarist saadud kasulikud nipid ja nõuanded kasuks nii iseenda kui noorte aitamise puhul, küll aga on oluline meeles pidada, et murede ja probleemide korral tuleb ise pöörduda ja noor suunata spetsialistide poole, kellel on antud teemadel aitamiseks võimekus ja pädevus.

  • Kõiki noortega töötavaid spetsialiste kutsutakse üles andma vaimse tervise veebinarile sisendit SIIN
  • Registreeru veebinarile SIIN
  • Noorsootöö nädala põnevad tegevused leiad siit: noorsootoonadal.ee
  • Lisainfo teeviit@teeviit.ee

2019. aastal toimuvat noorsootöötajatele suunatud vaimse tervise teemalist veebinari rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“  raames. 

Teksti suurus