Pärnus toimuva regionaalse seminari ajakava

Eesti Noorsootöö Keskuse regionaalsetel seminaridel üle Eesti saab koguda mitmekesist informatsiooni, mida noorsootöö valdkonnas kohalikul tasandil rakendada. Regionaalsete seminaride järg on jõudmas Pärnusse, kus juba 27. märtsil algab Strand SPA & Conference Hotelis arutelu noortevaldkonna oluliste teemade üle.

Kahepäevase seminari esimese päeva esimene pool keskendub teemadele, mis on noortevaldkonnas läbivalt olulised. Tutvustame nii uusi kui ka olemasolevaid võimalusi ja taotlusvoorusid, mille abil kohaliku tasandi noorsootööd edendada.

  • Seminari algus 10:00, lõuna 13:00-14:00, seminari lõpp 18:00

9:30-10:00         Saabumine ja registreerimine

10:00-11:00       Tervitussõnad. Kuidas toetab Eesti Noorsootöö Keskus kohalikke omavalitsusi noorsootöö arendamisel ja korraldamisel?

11:00-11:45       Kuidas tekitada noortes tunnet, et nad saavad muutusi ellu kutsuda? (Helen Talalaev, kogukonnapraktika programm, Vabaühenduste Liit EMSL)

11:45-12:00       Sirutuspaus

12:00-12:20       Noorte kaasamine – otsustusprotsessi tavapärane osa (Heiki Viisimaa ja Roger Tibar, Eesti Noorteühenduste Liit)

12:20-12:45       Rahvusvahelise infovõrgustiku Eurodeski ja Erasmus+ programmi tutvustus (Regina Rähn, SA Archimedese noorteagentuur)

12:45-13:45        Lõuna

13:45-14:30       Tutvustus ja head näited Noorte Tugila ja Nopi Üles tegevustest (Ivika Uslov ja Riin Luks, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus)

14:30-15:45       Noorte osaluse teemaline töötuba (Heiki Viisimaa ja Roger Tibar, Eesti Noorteühenduste Liit)

15:45-16:00        Sirutuspaus

16:00-17:00       Noortemalevate tutvustus läbi maleva kogemuse (Marko Aleksejev ja Ott Väli, SA Õpilasmalev; Anneli Pikkmets, Lihula Kultuurikeskuse Noortemaja; Karin Uutsalu, Pärnumaa Õpilasmalev)

17:00-18:00       Mida võib leida noorsootöötaja kohvrist? (Nele Hulkko, Eesti Noorsootöötajate Kogu)

18:00-19:00        Õhtusöök

Seminari teine päev keskendub huviharidusele ja huvitegevusele, räägime mitteformaalse ja formaalõppe sidumisest ning tutvustame konkursi Varaait vol 14 tingimusi.

  • Seminaripäeva algus 10:00, lõuna 13:00-13:45, seminari lõpp 16:30

9:30-10:00         Kogunemine ja tervituskohv

10:00:-10:40      Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest omavalitsustele (Anu Reinsalu, Eesti Noorsootöö Keskus)

10:40-11:20       Saaremaa valla kogemus huvihariduse ja –tegevuse toetuse rakendamisel (Marii Kõrgesaar, Saaremaa vald)

11:20-11:30        Sirutuspaus

11:30-12:00       Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest huvialavaldkondade esindusühingutele (Anu Reinsalu, Eesti Noorsootöö Keskus)

12:00-12:30       Koostöö ning arengud kunsti valdkonnas (Kristel Kallau, Eesti Kunstikoolide Liit)

12:30-13:00       Koostöö ning arengud tantsu valdkonnas (Jane Miller-Pärnamägi, Eesti Tantsuhuvihariduse  Liit)

13:00-13:45        Lõuna

13:45-14:30      Sissejuhatus formaal- ja mitteformaalõppe lõimimisse (Külli Salumäe, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia)

14:30-15:00     Formaal- ja mitteformaalõppe lõimimine, HUKK-APi näited (Kristel Kallau, Pärnu Kunstikool)

15:00-15:30     Formaal- ja mitteformaalõppe lõimisest Järva-Jaani näitel (Raigo Prants, Järva-Jaani Gümnaasium)

15:30-16:15       Ülevaade Varaait vol 14 projektikonkursi tingimustest (Agne Adler, Eesti Noorsootöö Keskus)

16:15-16:30        Seminari lõpetamine

Teksti suurus