Sakal toimuva regionaalse seminari ajakava

Eesti Noorsootöö Keskuse regionaalsetel seminaridel üle Eesti saab koguda mitmekesist informatsiooni, mida noorsootöö valdkonnas kohalikul tasandil rakendada. Regionaalsete seminaride järg on jõudmas Sakale, kus juba 21. märtsil algab Saka mõisas arutelu noortevaldkonna oluliste teemade üle.

Kahepäevase seminari esimese päeva esimene pool keskendub teemadele, mis on noortevaldkonnas läbivalt olulised. Tutvustame nii uusi kui ka olemasolevaid võimalusi ja taotlusvoorusid, mille abil kohaliku tasandi noorsootööd edendada.

  • Seminari algus 10:00, lõuna 13:00-14:00, seminari lõpp 18:00

9:30-10:00         Saabumine ja registreerimine

10:00-11:15       Tervitussõnad. Kuidas toetab Eesti Noorsootöö Keskus kohalikke omavalitsusi noorsootöö arendamisel ja korraldamisel?

11:15-11:30       Sirutuspaus

11:30-12:15       Tutvustus ja head näited Noorte Tugila ja Nopi Üles tegevustest (Kerli Kõiv ja Riin Luks, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus)

12:15-12:35       Noorte kaasamine – otsustusprotsessi tavapärane osa (Heiki Viisimaa ja Roger Tibar, Eesti Noorteühenduste Liit)

12:35-13:00       Rahvusvahelise infovõrgustiku Eurodeski ja Erasmus+ programmi tutvustus (Regina Rähn, SA Archimedese noorteagentuur)

13:00-14:00       Lõuna

14:00-14:30       Muutused noorsootöötaja kutses, kutse taotlemine ja portfoolio (Birgit Rasmussen, Eesti Noorsootöö Keskus)

14:30-15:45       Noorte osaluse teemaline töötuba (Heiki Viisimaa ja Roger Tibar, Eesti Noorteühenduste Liit)

15:45-16:00       Sirutuspaus

16:00-17:00       Noortemalevate tutvustus läbi maleva kogemuse (Marko Aleksejev ja Ott Väli, SA Õpilasmalev; Janika Juuse, Jõhvi Noortekeskus; Larissa Olenina, Narva Noortekeskus)

17:00-18:00       Mida võib leida noorsootöötaja kohvrist? (Triino Lest, Eesti Noorsootöötajate Kogu)

18:00-19:00       Õhtusöök

Seminari teine päev keskendub huviharidusele ja huvitegevusele, räägime mitteformaalse ja formaalõppe sidumisest ning tutvustame konkursi Varaait vol 14 tingimusi.

  • Seminaripäeva algus 10:00, lõuna 13:00-13:45, seminari lõpp 16:30

9:30-10:00         Kogunemine ja tervituskohv

10:00:-10:40      Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest omavalitsustele (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

10:40-11:20       Harku valla kogemus huvihariduse ja –tegevuse toetuse rakendamisel (Krista Degger, Harku vallavalitsus)

11:20-11:30       Sirutuspaus

11:30-12:00       Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest huvialavaldkondade esindusühingutele (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

12:00-12:30       Koostöö ning arengud loodus- ja täppisteaduste ning tehnoloogia valdkonnas (Rasmus Kits, Eesti Teadushuvihariduse Liit)

12:30-13:00       Koostöö ning arengud üldkultuuri valdkonnas (Andres Kask, Eesti Huvikoolide Liit)

13:00-13:45       Lõuna

13:45 -14:30      Sissejuhatus mitte- ja formaalõppe lõimimisse, praktilised näited Tartust (Hele Riit, Lille Maja Noortekeskus)

14:30 – 15:00    Formaal- ja mitteformaalõppe lõimimisest Kose Kunstikooli näitel (Margit Mikk, Kose Kunstikool)

15:00- 15:30      Formaal- ja mitteformaalõppe lõimisest Järva-Jaani näitel (Raigo Prants, Järva-Jaani gümnaasium)

15:30-16:15       Ülevaade Varaait vol 14 projektikonkursi tingimustest (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

16:15-16:30       Seminari lõpetamine

Teksti suurus