fbpx

SisuAkadeemia õpetab noori sotsiaalmeediasse kvaliteetset sisu looma

SisuAkadeemia on seitsme omavalitsuse (Anija, Rae, Viimsi, Jõelähtme, Raasiku, Kose vallad ning Maardu linn) koostöös toimuv programm noortele, kes soovivad õppida, kuidas luua sotsiaalmeedias kvaliteetset sisu. Infomüra on palju ning noorte jaoks olulise info kohale viimiseks on parim viis kaasata noori endid – nii ongi programm keskendunud sellele, et anda hakkajatele noortele tehnilised oskused ning enesekindlust näiteks youtuberiks olemisel.

Ühe koolitustsükli jooksul toimub inspireeriv sissejuhatav päev, üheksa koolituskohtumist ja kaks youtuberi mentorlussessiooni. Tuntud youtuberi Martti Halliku ning koolitajate Rando Mere, Karola Koopuu, Heigo Teppo ja Aleksandr Tokarevi eestvedamisel õpivad noored, kuidas valida õiged sõnumid ning julgelt esineda, kuidas monteerida, droone kasutada, kaamerat ja heli käsitleda ning palju muud. Mitmed koolitused on juba toimunud, uutesse gruppidesse registreerumine avatakse märtsi teisel nädalal.

Programmi eestvedaja Tuuliki Rohtla sõnul oli esialgne plaan keskenduda noortele vanuses 14-26, kuid kätt ei pandud ette ka noorematele huvilistele, keda oli üsna mitmeid. Ühe ägedama näitena toob Tuuliki välja, kuidas üks programmis osalenud noortest osales eelmise aasta sügisel Raasiku valla korraldatud videokonkursil ja tegi sinna reklaamklipi, mis võitis. Antud video põhjal sõlmiti noorega käesolevaks aastaks tööleping pikema valda tutvustava video tegemiseks. See näitab, et noored oskasid õpitud oskusi seondada tööalaste väljakutsetega, mis oli ka üks koolituste strateegilisi eesmärke.

Õpitud uusi oskuseid asusid noored kohe praktiliselt rakendama – youtubes on igal osaleva omavalitsuse noortegrupil oma kanal, mille kaudu edastatakse kvaliteetset noorteinfot just noortelt endilt teistele noortele. Noortekeskustes on olemas ka kohapealsed koolitatud mentorid, kes on noortele sisuloome juures toeks. Samuti sai programmi käigus soetatud kõik vajaminev tehnika, alustades arvutitest ning lõpetades droonidega. Koolituste käigus sai selgeks, et kvaliteetset sisu saab luua ka väga lihtsate vahenditega – kui sõnum on hea, võib piisata vaid nutitelefonist, et viia oma idee kohalike noorteni või, miks ka mitte, üle maailma.

SisuAkadeemia tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” raames.

Vaata, kuidas läks SisuAkadeemia 2020 hooaja avamine siit.

Teksti suurus