fbpx

Kuidas teha veebiseminari

Veebiseminaridel saavad osalejad reaalajas kaasa mõelda ja teha ning hiljem on võimalik veebiseminari ka õppevideona kasutada. Veebiseminaril saab ise otsustada kui suure rolli annate osalejatele – nii nagu päris seminaril. Osalejatel on võimalik kaasa rääkida nii video kui hääle vahendusel või kui soovid olla pigem nö loengupidaja, siis saad osalejate kaamerad ja mikrofonid maha keerata ning anda neile sõna sulle sobival ajahetkel. Samuti võid veebiseminari integreerida erinevaid küsitlusi. Veebiseminare on võimalik ka salvestada ning hiljem on veebiseminarist kasu ka teistele huvilistele.

Veebiseminaride jaoks on mitmeid tööriistu, näiteks:

Kes töötab koolis, siis teil on olemas tasuta ligipääs Microsoft Teams tarkvarale, mille kasutamisest leiate rohkem infot Hitsa Youtube`i kanalist leitavast videost  “Veebiseminar: Microsoft Teams`i kasutamine distantsõppes“.

Veronika Tuul ja Marin Johnson on oma Diginobe podcasti lehel teinud ka hea kokkuvõtte, millele veebiseminari pidades tähelepanu pöörata. Samuti on SpeakSmart avaldanud väga hea eestikeelse videojuhendi „Zoomi kasutamine e-koosolekuks“. Samuti on SpeakSmart teinud videojuhise, kuidas Zoomi turvalisemalt kasutada.

Zoom keskkonda on lähemalt katsetanud ka Jaanika Leoste Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudist ning annab hea ülevaate, millele ja kuidas tähelepanu pöörata, kui olete veebinari tegemas. Loe lähemalt Tallinna Ülikooli Haridusteaduste instituudi haridusblogist.

 

Teksti suurus