fbpx

Osa 1: Innovatsioon ja teenusedisain noortevaldkonnas

„Nutivaramu taskuhäälte“ 1. osas vestleb saatejuht Karl Kirt noortevaldkonna koolitaja ja teenusedisaineri Jana Kukega, et muukida lahti innovatsiooni ja teenusedisaini ning seda just noortevaldkonna võtmes.

Mis probleemi me ühe või teise algatusega ikkagi lahendame? Kas aastakümneid noortevaldkonnas tegutsenud inimesed üldse suudavad innovatsiooni teha? Kuidas näiteks robootikast saab vahend erinevatest rahvustest noorte lõimumise toetamisel?  Ja kui palju käsitööringis käivaid noori käib seal tegelikult käsitöö pärast?

Jana ütleb: “Väga tihti on kiusatus mõelda välja, milline see noor võiks olla ja mida ta võiks tahta. Noore ettekujutamine ei ole aga eriti edasiviiv jõud. Kui sa üritad koos oma kolleegidega, teiste täiskasvanutega, välja mõelda midagi noorte heaks, siis suure tõenäosusega ükski noor seda tegelikult kasutada ei taha. Seega, kui on soov mõelda välja uusi lahendusi, mis teevad päriselt noore elu paremaks ja on talle kasulikud, ei saa ilma selleta, et tuleb noortega otse rääkida”. Jana ja Karl peegeldavad oma vestluses ka kohaliku tasandi noorsootöö teenuste uuendamiste kogemusi (vt ka siit).

Tulge kuulama ja kaasa mõtlema!

Põnevaid lisamaterjale samal teemal:

  • Riigikantselei digiinnovatsiooni nõuniku Marten Kaevatsi ettekanne avalike teenuste ja noortevaldkonna innovatsioonist digiajastul.
  • Teenusedisain.info lehekülg, mis koondab rahvusvahelisi näiteid, meetodeid jm, kuidas teenusedisaini toel avaliku sektori teenuseid arendada.
  • Noortevaldkonna innovatsiooni ja kvaliteedi arendamisele suunatud rahvusvahelise koostööplatvormi European Academy on Youth Work veebilehekülg, sh 2019. aastal Sloveenias toimunud üleeuroopalise seminari „Innovation, Current trends and Developments“ kokkuvõte.

Teksti suurus