fbpx

Osa 3: E-sport & e-noorsootöö noortekeskustes. Räägivad praktikud!

Nutivaramu taskuhääled on täies hoos! Nii juhtus, et taskuhäälte 2. osa vestlused avatud noorsootööst e-keskkondades inspireerisid vaatama lähemalt otsa ühele teemale, mis algselt plaanis ei olnud ja mis ongi siiani noortevaldkonnas ehk teenimatult vähe tähelepanu leidnud. See on e-sport.

„Inimesed alahindavad seda KUI big deal on noorte jaoks e-sport,“ ütleb üks seekordsetest saatekülalistest, noorsootöötaja Ivar Olesk Tallinna Kesklinna noortekeskusest. Talle sekundeerib Põhja-Tallinna Avatud Noortekeskuse juhataja Maris Pošlin, kes toob näiteks nende keskuse e-spordi turniiri, kus osales kokku üle 1200 noore. „Minu kogemus ütleb, et see on olnud meie noortekeskuse kõige suurema osalejate arvuga projekt!“

Juttu tuleb sellest, mida see e-sport siis noortele ikkagi annab ehk et mil moel saab läbi e-spordi aidata kaasa noorte teadmiste, oskuste ja hoiakute arengule?  Ja sellest, milline on e-spordi nö köögipool noortekeskuses, kus see on teadlikult töösse võetud? Juttu tuleb ka laiemalt noortekeskuste kogemustest nutikas noorsootöös ning Ivar ja Maris peegeldavad oma kogemuste põhjal seda, kuidas noortevaldkond nende hinnangul eriolukorras hakkama on saanud.

„Millal võetakse Eestis tööle esimene e-noorsootöötaja?“ küsib saatejuht Karl Kirt saate lõpus. Kuula ja saad teada, mida kolleegid arvasid. Head kaasa mõtlemist!

 

Põnevaid lisamaterjale samal teemal:

 

Teksti suurus