Noorteseire aastaraamatu esitluskonverents

Toimumisaeg

21.09.18 - 21.09.18

21. septembril toimub Erinevate Tubade Klubis noorteseire aastaraamatu „Noored ja osalus“ arutelukonverents, mille käigus tutvustatake äsja ilmunud aastaraamatut ja arutletakse noorte osaluse teemal. 

Noorte osalus on teema, millest palju räägitakse. Ühelt poolt kõneldakse noorte kaasamisest, teisalt ka nende väidetavast passiivsusest. Osalus on olulisel kohal valmivas Euroopa Liidu Noortestrateegias ning ka Eesti strateegilistes dokumentides. Kodanikuosaluse uurimused püstitavad küsimusi, toovad esile õppetunde ja otsivad lahendusi. Millised tüüpi kodanikud on tänased Eesti noored? Millist rolli võib mängida ühiskondlikus aktiivsuses sotsiaalmeedia? Kuidas erinevaid noori paremini kaasata? Nendele ja teistele küsimustele otsitakse vastuseid Noorteseire aastaraamatus ning samadel teemadel arutletakse ka 21. septembril Erinevate Tubade Klubis.

Ühise diskussiooni eesmärk on esile tuua nii noorte endi kui nende elu kujundajate vaatenurki ning sõnastada soovitusi noorte suurema kaasatuse ja mõistmise tugevdamiseks Eestis. Iga osaleja saab kaasa ka värske Noorteseire aastaraamatu.

Konverents algab hommikukohviga kell 11.00. Avakõnedele järgneb aastaraamatu esitlus, mida tutvustavad lühiettekannete ning arutelu käigus autorid Airi-Alina Allaste, Raili Nugin, Anu Toots ja Maie Kiisel. Pärast lõunasööki toimub arutelu töörühmades ning konverentsi võtab kokku paneeldiskussioon ’Kuidas osaleb tänane noor?’, mis lõpeb kell 16.00. Päeva juhib Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimees Roger Tibar.

Konverentsi korraldab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut koostöös Eesti Noorsootöö Keskuse, Haridus- ja Teadusministeeriumi ja Eesti Noorteühenduste Liiduga.


Teksti suurus