fbpx

Seminar “Andmerevolutsioon ja andmed noorsootöös”

Toimumisaeg

11.11.19 - 11.11.19

Toimumiskoht: Lõõtsa 6, Tallinn (Ülemiste Technopolis) – ruum Helsingi (Walter Zapp maja), sissepääs A või D, 2. korrus

Mis? Andmed on 21. sajandil üks suuri teemasid, mille tähtsus suureneb pidevalt. Seetõttu pole enam tegemist üksikute entusiastide või infotehnoloogide pärusmaaga. Usud või mitte, aga andmed on just Sinu jaoks! Eesti Noorsootöö Keskus korraldab seminari andmerevolutsioonist, mis avab aktuaalsed suundumused andmete veel salapärases maailmas. Tekitame diskussiooni ja anname sõna asjatundjatele Statistikaametist ja MTÜ-st Open Knowledge Estonia. Open Knowledge on ülemaailmne võrgustik inimestest, kelle kirg on avatus ja kes kasutavad eestkoste, tehnoloogia ning teavitustöö vahendeid selleks, et tagada igaühele võimalus kasutada informatsiooni teadmuse loomiseks ja jagamiseks. Statistikaamet on peamine andmetega tegelev kompetentsikeskus ja koordineerib ka andmehalduse korraldust riigis.

Eesmärk? Millised on andmete kasutus- ja analüüsivõimalused? Kuidas saavad andmed edendada tööd noortevaldkonnas? Seminar tõstab noortevaldkonnas teadlikkust sellest, milliseid võimalusi andmed töös, analüüsis/hindamises ja tööinnovatsioonis pakuvad. Seminari esimeses pooles tutvustame Statistikaameti väljatöötatud noorteseire juhtimislauda, mis on uudne lahendus noortestatistika kergesti järgitavaks esitamiseks ja kujutab endast instrumenti teadmistepõhises noorsootöös. Seminari teises pooles avab MTÜ Open Knowledge Estonia uusimaid arenguid andmete maailmas ja annab ülevaate avaliku sektori avaandmete projektist.

Kellele? Noorsootöötajad, noorte-uurijad, KOV spetsialistid, ametnikud ja poliitikakujundajad. Seminar on osalejatele tasuta.

Seminari kava leiate SIIT.

Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ tegevuse 6.4. “Teadmiste suurendamine noortest ja noortele suunatud tegevuste mõjust” raames.

Registreerimine seminarile on lõppenud!


Teksti suurus