fbpx

Töövarjupäev

Toimumisaeg

21.11.19 - 21.11.19

Töövarjupäeva raames kutsume üles pakkuma noortele varjutamist noortevaldkonnas

Noorsootöö nädalal, 21. novembril, toimub Junior Archivement Eesti eestvedamisel Töövarjupäev, mille raames kutsutakse koolinoori üles varjutama erinevate ametite ja elukutsete esindajaid. Sel aastal on JA Eesti koostööpartner MTÜ Tagasi Kooli.

Eesti Noorsootöö Keskus ja noorteinfoportaal Teeviit kustuvad kõiki noortevaldkonna tegijaid ja asutusi üles pakkuma noortele võimalust Töövarjupäeval varjutada noorsootöö tegevusi. Samuti on see hea võimalus populariseerida noorsootöötaja ametit ning tõsta noorte teadlikkust valdkonnast üldiselt.

Noortele töövarjutamise kogemuse pakkumiseks on välja töötatud vorm, kuhu on võimalik sisestada töövaldkond, amet ja kontaktandmed. Töövarju kutseid saab sisestada kuni 15.11.2019 Soovi korral saad valida töövarjutamiseks ka mõne teise päeva ajavahemikus 18.-22.11.2019. Vorm asub SIIN.

Töövarju võimaluste pakkumine on oluline panus meie noortesse, sest just nii saavad nad endale huvipakkuvat valdkonda veelgi lähemalt tundma õppida. Töövarjupäeval jälgib noor täiskasvanu tööd ja saab vahetult näha, milline on selle eriala või ameti igapäev. Lisaks on noorel võimalus küsida, mida selles töös päriselt tehakse ning mida peab õppima, et sellel ametikohal tööd teha.

Samuti kutsutakse Töövarjupäeva raames asutusi üles võõrustama õpilasgruppi 1.-12. klassidest, kes saavad rohkem teada, mis tööd asutuses tehakse ja kuidas valdkonda tööle saada.

Rohkem infot ja materjalid Töövarjupäeva algatuse kohta leiad SIIT.

 

 


Teksti suurus