Tartus toimuva regionaalse seminari ajakava

Eesti Noorsootöö Keskuse regionaalsetel seminaridel üle Eesti saab koguda mitmekesist informatsiooni, mida noorsootöö valdkonnas kohalikul tasandil rakendada. Regionaalsete seminaride järg on jõudnud Tartusse, kus juba 7. märtsil algab Tartus Dorpati konverentsikeskuses arutelu noortevaldkonna oluliste teemade üle.

Kahepäevase seminari esimese päeva esimene pool keskendub teemadele, mis on noortevaldkonnas läbivalt olulised. Tutvustame nii uusi kui ka olemasolevaid võimalusi ja taotlusvoorusid, mille abil kohaliku tasandi noorsootööd edendada.

  • Seminaripäeva algus 10:00, lõuna 13:00-14:00, seminari lõpp 18:00

09:30-10:00 Saabumine ja registreerimine

10:00-11:15 Tervitussõnad. Kuidas toetab Eesti Noorsootöö Keskus kohalikke omavalitsusi noorsootöö arendamisel ja korraldamisel?

11:15-11:30 Sirutuspaus

11:30-12:15 Tutvustus ja Noorte Tugila näide (Heidi Paabort, Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendus)

12:15-12:35 Noorte kaasamine – otsustusprotsessi tavapärane osa (Heiki Viisimaa ja Roger Tibar, Eesti Noorteühenduste Liit)

12:35-13:00 Euroopa Solidaarsuskorpuse programmi tutvustus (Karin Öövel, Euroopa Solidaarsuskorpuse programmijuht, SA Archimedese noorteagentuur)

13:00-14:00 Lõuna

14:00-14:30 Rahvusvahelise infovõrgustiku Eurodeski ja Erasmus+ programmi tutvustus (Regina Rähn, SA Archimedese noorteagentuur)

14:30-15:45 Noorte osaluse teemaline töötuba (Eesti Noorteühenduste Liit)

15:45-16:00 Sirutuspaus

16:00-17:00 Noortemalevate tutvustus läbi maleva kogemuse (Marko Aleksejev ja Ott Väli, SA Õpilasmalev; Marek Mekk, Valgamaa Noorsootöökeskus Tankla õpilasmaleva juhataja; Kristel Kolberg, Tartu noorte töömaleva üldkoordinaator, Anne Noortekeskus)

17:00-18:00 Mida võib leida noorsootöötaja kohvrist? (Piret Talur, Eesti Noorsootöötajate Kogu)

18:00-19:00 Õhtusöök

Seminari teine päev keskendub huviharidusele ja huvitegevusele, räägime mitteformaalse ja formaalõppe sidumisest ning tutvustame konkursi Varaait vol 14 tingimusi.

  • Seminaripäeva algus 10:00, lõuna 13:00-13:45, seminari lõpp 15:40

09:30-10:00 Kogunemine ja tervituskohv

10:00-10:40 Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest omavalitsustele (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

10:40-11:20 Vastseliina valla kogemus huvihariduse ja –tegevuse toetuse rakendamisel (Merlis Pajustik, Vastseliina vald)

11:20-11:30 Sirutuspaus

11:30-12:00 Ülevaade huvihariduse ja -tegevuse toetusest huvialavaldkondade esindusühingutele (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

12:00-12:30 Koostöö ning arengud muusikavaldkonnas (Kadri Leivategija, Eesti Muusikakoolide Liit)

12:30-13:00 Huvikoolide Liidu tegemistest (Andres Kask, Huvikoolide Liit)

13:00-13:45 Lõuna

13:45-14:05 Sissejuhatus formaal- ja mitteformaalõppe lõimimisse (Piret Talur, Eesti Noorsootöötajate Kogu)

14:05-14:35 Tartu Lastekunstikooli näide formaalõppe lõimimisest mitteformaalse õppega (Piret Viirpalu, Tartu Lastekunstikool)

14:35-15:25 Ülevaade Varaait vol 14 projektikonkursi tingimustest (Einike Mölder, Eesti Noorsootöö Keskus)

15:25-15:40 Seminari lõpetamine

Teksti suurus