fbpx

“Teeviit noorte võimaluste ideetoad” kaardistasid noorte huvid ja soovid

Möödunud noorsootöö nädalal „Noori inspireerides“ toimusid viies Eestimaa piirkonnas „Teeviit noorte võimaluste ideetoad“, mis viidi ellu Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel koostöös inspiratsiooni koolitaja Harald Lepiskuga. Ideetubade eesmärk oli koostöös noortega kaardistada ja leida lahendusi noorteinfot koondava noorteinfo portaali Teeviit noortesõbralikumaks muutmisel. Ideetubades osales kokku 182 noort ja 24 noortega töötavat spetsialisti.

Ideetoad keskendusid kolmele fookusele: noorte infovajadused, kogemuste mõtestamine ja noorte osalus. Ideetubadest koguti kõige enam sisendit noorte infovajaduste kohta, mida kasutatakse noorteinfo teema ja noorteinfoportaali Teeviit sisu arendamiseks, mis lähtub noorte huvidest ja vajadustest.

Kokku koguti hulgaliselt eri valdkondadest küsimusi, mis koondati ja struktureeriti kaheksa teema vahel. Noori huvitavad valdkonnad ja küsimused on:

 • ENESEARENG – Kuidas olla enesekindlam? Kas ma pean olema kõiges hea? Kuidas arendada end aladel, mida kool ei õpeta? Kuidas kogemustest õppida?
 • SUHTED – Kuidas öelda „ei“? Kust leida uusi sõpru? Kuidas sõltuda vähem teiste arvamustest? Mida teha, kui märkan vägivalda? Kuidas tulla keeruliste suhetega?
 • TÖÖ JA KUTSUMUS – Kust saada kogemusi? Kuidas tulla majanduslikult toime? Kuidas raha teenida ja säästa? Kuidas kirjutada edukas CV ja motivatsioonikiri? Kuidas luua oma firmat?
 • TERVIS – Kust saada mure korral abi ja toetust? Kuidas tulla toime ülekoormusega? Kuidas tervislikult toituda? Miks ma nii palju kohvi joon? Kuidas mälu parandada?
 • VÄLISMAAL ÕPPIMINE, TÖÖTAMINE, REISIMINE – Kuidas välismaale õppima minna? Kus saaksin harjutada inglise keelt, et eksamil edukas olla?
 • KOOL JA ÕPPIMINE – Kas hinded on olulised? Kuidas leida motivatsiooni õppimiseks? Mis saab siis, kui mind kooli vastu ei võeta? Kas kõrghariduse omandamine on ikka nii tähtis?
 • VABA AEG – Kuidas leida endale sobiv trenn või hobi? Mis huvitegevusega on võimalik tegeleda minu kodukohas? Kust saada infot ürituste kohta kiiremini?
 • OSALUS – Kuidas ma saan maailma paremaks teha? Kust leida ideede elluviimiseks toetust? Kuidas tarbida vähem ja säästlikumalt? Kuidas saaksid osaleda noortevahetusel? Kuidas korraldada ägedat sündmust?

Teeviit tiim teab, mis teemadel noored infot soovivad ning me lähtume sellest, et oluline info jõuaks nendeni ka sobivas vormis. Siin on mõned soovitused:

 • Artiklid, uudised ja videod peaksid olema võimalikult lühikesed ja liigendatud (lõikudeks või punktideks).
 • Artikkel peab sisaldama nõuanded ja soovitusi, mida noored saavad kohe kasutada.
 • Tähelepanu saamiseks on oluline visuaal, mis toetab artikli sisu.

Teeviit võtab oma eesmärgiks 2019. aastal olla noortele veel lähemal – pakkudes neile infot, mida nad oma elu korraldamisel kõige enam vajavad. Teeviit on ka noorsootöötaja abivahend igapäevases töös – siit leiad ise uut infot ning saad ka noori sinna edasi lugema suunata!

Teeviit.ee noorte võimaluste ideetubade läbiviimist rahastati haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Teksti suurus