fbpx

TLÜ noorsootöö eriala magistrant Kristiine: soovitan tutvuda noorteinfo teemalise kodulehega „Kaasav. Võimestav. Professionaalne.“ 

Tutvusin noorsootöö eriala magistriõppe praktika raames noorteinfo kodulehega, mis asub aadressil www.teeviit.ee/noorteinfo. Mulle meeldib väga selle kodulehe ülesehitus ning soovitan seda kõikidele noorsootöö tudengitele ja teistele huvilistele!

Uus noorteinfo teemaline veebileht

Koduleht on lihtne ja peatükkide ülesehitus loogiline, veeb on meeldivalt värviline ja noortepärane – info otsimine ja leidmine on imelihtne ning silmatorkav. Noorsootöö tudengitele, noortega töötavatele inimestele kui ka noortele endile, kes noorteinfotööst huvitatud näiteks vabatahtliku töö või mõne projekti raames, on seal väga palju huvitavat noorteinfo teemalist materjali, mis on suureks abiks teema mõistmisel ja mõtestamisel.

Noorteinfo maandumislehel on kaheksa erinevat teemat, mis on kohe kodulehekülje alguses välja toodud ning milleni jõuad ikoonile klõpsates ega pea hiirega ketrama ja soovitud teavet pikalt otsima. Samuti saab paremalt ülevalt nurgast menüüribalt leida teemad. Teemasid illustreerivad põnevad videod ja graafikud. Noorteinfo kodulehelt leiad infot ja põnevat lugemist järgmistel teemadel:

  1. Mis on noorteinfo?
  2. Noorteinfoportaal Teeviit
  3. Noorteinfo käsiraamat (valminud koostöös Eesti Noorsootöötajate Koguga)
  4. Uudised ja praktikad
  5. Materjalid ja videod
  6. Koolitajate pank
  7. Noorteinfo sündmused
  8. Noorteinfo arendamine

Alustuseks leiadki sissejuhatava video selle kohta, mis on noorteinfo ning selle all on ka lihtsasti mõistetav infograafik noorteinfo teemal. Noorteinfo maandumislehelt leiad noorteinfo teemalise käsiraamatu „Põhjalik ülevaade noorteinfost, selle arendamisest ja kvaliteedipõhimõtetest noortega töötavatele spetsialistidele ning asutustele”, mis on mõeldud noortega tegelevatele spetsialistidele noorteinfo teemas orienteerumiseks, nende teadmiste korrastamiseks ja täiendamiseks ning noorteinfotööks vajalike oskuste omandamiseks. Käsiraamat on antud välja 2020. aastal ja valminud Eesti Noorsootöötajate Kogu ja Eesti Noorsootöö Keskuse koostööna. 

Käsiraamat tundub alguses ehmatavalt mahukas, ent on väga arendav, kogu raamatus leiduv info on oluline ning infot läbi töötades tekitab see aina suuremat huvi ning aeg läheb lennates! Käsiraamatu sirvimise ajal saad vahetada lehekülgi, konkreetset infot otsides saad vajutada luubi ikoonile paremal üleval nurgas, mis lihtsustab ja teeb raamatu kasutamise mugavaks. Käsiraamatut saab nö „zoomida“ sisse, et tekst ning joonised oleksid suuremad, mis lihtsustab info töötlemist. Käsiraamatut on võimalik ka enda arvutisse laadida ning endale sobival ajal sirvida – selleks tuleb raamatu üleval vajutada PDF kirjale. 

Kodulehel on kajastatud ka noorteinfoportaal Teeviit teemat, mis on Eesti Noorsootöö Keskuse hallatav noortele suunatud infoportaal. Teeviit rubriigi juurest saab hõlpsasti minna otse Teeviit koduleheküljele infoga tutvuma.

Noorteinfo kodulehel on tõesti väga palju põnevat ja kasulikku materjali, millega tutvuda ning mida oma töös rakendada saab. Noorteinfo on osa noorsootööst ning noortevaldkonna arendamisest, sellega tasub olla kursis ning noorteinfo koduleht „Kaasav. Võimestav. Professionaalne.“ on selleks ideaalne, kust oluline teave hankida. 

Kirjutas Tallinna Ülikooli noorsootöö eriala magistrant Kristiine 

 

Teksti suurus