2014. aastal aastal kinnitati avatud taotlusvoorus „Kaasamine ja sekkumised haridussüsteemis“ edukad taotlejad. Esimeses alasuunas „Kaasava hariduskorralduse arendamine ning riskis olevate laste toetamine“:
- Tartu Linnavalitsus: projekt „Tõenduspõhine uus lähenemine – uus koolikultuur Eestis (TULUKE)“, toetussumma 680 014,58 eurot. Projekti eesmärgiks on tõsta õpilaste õpimotivatsiooni ja suurendada õpihuvi ning parandada õpilaste, õpetajate ja lapsevanemate omavahelisi suhteid.
- MTÜ Lastekaitse Liit: projekt „Kiusamisest vaba lasteaed ja kool“, toetussumma 419 666,20 eurot. Projekti eesmärgiks on luua selline arengu- ja õpikeskkond, mis kannaks endas kokkulepitud väärtusi, toetaks positiivset käitumiskultuuri ja laste terviklikku arengut õpetajate, lapsevanemate ja spetsialistide kompetentsi abil.
- MTÜ Hea Algus: projekt „Laps turvalises haridussüsteemis: kaasamine ja sekkumine kõigi laste huvides“, toetussumma 193 240,98 eurot. Projekti eesmärgiks on edendada kaasava hariduse põhimõtteid lasteaedades ja üldhariduskooli esimeses kooliastmes. Samuti suurendada nende suutlikkust riskirühma kuuluvate lastega tegelemisel, ennetades õpimotivatsiooni langust, edasijõudmatust, probleemset käitumist.
Teises alasuunas „Õppenõustamisteenuste parendamine, tugispetsialistide pädevuse tõstmine ning hariduslike erivajaduste kindlaks tegemiseks vajalike hindamisvahendite arendamine“:
- Tartu Ülikool: projekt „Vahendite loomine ja kohandamine eelkooliealiste laste arengu hindamiseks“, toetussumma 233 403,97 eurot. Projekti eesmärgiks on teha võimalikult varakult kindlaks hariduslike erivajadustega lapsed ja/või planeerida nende õpetamist selliselt, et ennetada probleemide süvenemist koolieas.
- Eesti Koolipsühholoogide Ühing: projekt „Põhikooli õpilaste psüühiliste protsesside hindamisvahendite komplekti koostamine ja tugispetsialistide koolitamine“, toetussumma 253 624 eurot. Projekti eesmärgiks on saavutada olukord, kus laste ja noorte toimetulek koolis oleks paranenud ning õpiraskuste ja käitumisprobleemidega laste arv oleks vähenenud.
- MTÜ ProDia: projekt „Uusimmigrant-lastele ja roma lastele suunatud õppenõustamise kvaliteedi parandamine“, toetussumma 189 909 eurot. Projekti eesmärgiks on parandada uusimmigrantide ja roma lastele suunatud õppenõustamisteenuseid ning tõsta tugispetsialistide pädevust selleks, et oleks tagatud õppenõustamisteenuste kvaliteet ja kättesaadavus.
Taotlusvooru laekus kokku 21 taotlust. Sisulisele hindamisele edastatud projektitaotlusi hindasid kaks sõltumatut eksperti. Eksperdid hindasid taotlusi vastavalt toetuse andmise tingimustes ja korras sätestatud hindamiskriteeriumitele ning –skaalale. Sõltumatud eksperdid: Heidi Kiuru Annely Võsaste