Noorte tervistav ja arendav puhkus
Toetuse staatus:
Lõppenud
Tähtaeg: 01.02.2021
Kontakt:
Konkursiveeb
Konkursiveebis saab esitada taotlusi osalemaks Eesti Noorsootöö Keskuse korraldatud taotlusvoorudel.
Üldinfo
Noortelaagrite tegevus Eestis on selgelt reglementeeritud. Noorsootöö seadusega on kehtestatud tingimused laagripidajatele, laagrikeskkonnale ja personalile. Noortelaagrites on noorel võimalus ennast arendada sisutihedas programmis, turvalises keskkonnas, järelevalve all ning reeglina looduslikult kaunis kohas.
Noorte püsilaager ehk noortelaager on äriregistrisse, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse või usuliste ühenduste registrisse kantud isiku, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikusse registrisse kantud asutuse või avalik-õigusliku juriidilise isiku laager, mida peetakse noortelaagri põhimääruse ning valdkonna eest vastutava ministri antud noortelaagri tegevusloa alusel ning mille ühe vahetuse pikkus on vähemalt kuus ööpäeva ja mis tegutseb aastas üle 60 päeva.
Noorte projektlaager on äriregistrisse, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse või usuliste ühenduste registrisse kantud isiku, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikusse registrisse kantud asutuse või avalik-õigusliku juriidilise isiku laager, mida peetakse valla- või linnavalitsuse loal ning mille ühe vahetuse pikkus on vähemalt kuus ööpäeva ja mis tegutseb aastas kuni 60 päeva.
Projekti „Noorte tervistav ja arendav puhkus“ rahastatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt eraldatavatest vahenditest.
Noortelaagrite võrgustikku koordineerib Haridus- ja Noorteameti (endise Eesti Noorsootöö Keskuse) juurde moodustatud Laagrijuhtide Nõukoda, kes teeb ettepaneku koondprojekti toetussummade eraldamiseks, noortelaagrite arendamiseks, viib läbi külastusi noortelaagrites.
Noorte püsilaagritele ehk noortelaagritele on kehtestatud rahvatervise seaduse alusel tervisekaitsenõuded noorte püsilaagritele, millele peab noortelaager vastama, et taotleda Haridus- ja Teadusministeeriumilt tegevusluba. Püsilaagri tegevusloa väljastab Haridus- ja Teadusministeerium ning tegevusluba on tähtajatu, tegevusluba tuleb taotleda vähemalt kolm kuud enne tegevuse algust.
Noorte projektlaagritele väljastab tegevusluba kohalik omavalitsus, mille territooriumil projektlaagrit korraldada soovitakse. Taotlus tuleb esitada vähemalt kaks kuud enne laagritegevuse alustamist.
18.01.2019 muudeti noorsootöö seadust, mis sätestab, et kohaliku omavalitsuse luba tuleb taotleda läbi Eesti Haridusportaali (https://haridusportaal.edu.ee) ning see kuvatakse Eesti Hariduse Infosüsteemis (EHIS). Noortelaagrite taotluste esitamisel ja andmete kuvamisel EHIS-es on teile kui laagri pidajatele abiks koostatud juhendid, mida järgides on võimalik vajalikud andmed sisestada ning need taotluse läbivaatajale ja loa andjale menetlemiseks esitada. Haridusportaalist tegevusloa taotlemise täpsed juhendid leiate altpoolt.
Vastavalt noorsootöö seadusele on kõikides noorte- ja projektlaagrites tegevusloa taotlemiseks vajalikud kvalifikatsiooninõuetele vastavate noorte- ja projektlaagri juhataja ning kasvatajad. Soovituslik on iga 15 noore kohta omada 1 kvalifitseeritud laagrikasvatajat ning laagris peab olema vähemalt 1 laagri juhataja kvalifikatsiooniga isik. Laagrikasvataja, laagrikasvataja-juhataja ning laagri juhataja osakutse taotlemise informatsiooni leiate siit. Lisaks tuleb meeles pidada, et kõik laste või noortega töötavad inimesed peavad enne tööleasumist läbima tervisekontrolli ning esitama tööandjale tervisetõendi nakkushaiguste suhtes. Loe selle kohta lähemalt siit.
Laagritegevusega seotud dokumendid ja juhendid:
- noorsootöö seadus;
- tervisekaitsenõuded noorte püsilaagritele;
- tervisetõendid laste ja noortega töötavatele inimestele (2017);
- noortelaagri ning projektlaagri juhataja ja kasvataja kvalifikatsiooninõuded ning neile vastavuse tõendamise kord;
- kutse andmise kord;
- noortelaagri pidamise õiguslikke aspekte (Kangur, 2008);
- laagrisuvi 2008 uuringuraport (Krusell, 2008);
- Tallinna laagrikasvataja pädevus ja selle arendamine (Kadak, 2006);
- noortelaagri korraldaja käsiraamat (UUENDATUD VERSIOON EESTI KEELES!)
- noortelaagri korraldaja käsiraamat (UUENDATUD VERSIOON VENE KEELES!)
Teiste noortevaldkonna alusdokumentidega saate tutvuda SIIN.
Laagrid COVID-19 perioodil
TALV 2020
Noorsootöö on lubatud üksnes distantsilt või kontaktivaba individuaaltegevuse ja -õppena, mida võib teha koos juhendajaga. Kehtib 2+2 reegel. Siseruumides tuleb kanda maske (v.a. erandid). Ühiskasutatavaid esemeid tuleb desinfitseerida pärast igakordset kasutust. Välistingimustes võivad tegevustest osa võtta kuni 10 inimest, rühmale võib lisanduda juhendaja või treener.
KEVAD 2020
Vabariigi Valitsus otsustas 16. mail 2020 oma korraldusega nr 172, et alates 12. juunist (kui epidemioloogiline olukord võimaldab) on lubatud noortelaagrite tegevus tingimusel, kui korraldaja tagab, et järgitakse järgmisi punkte:
- noortelaagris on osalejaid kuni 300;
- ühes rühmas on kuni 20 isikut;
- tegevuse korraldaja tagab desinfitseerimisvahendid (Terviseameti soovitused tõhusaks puhastamiseks ja desinfitseerimiseks leitavad siin).
Loe SIIT, millega arvestada, kui korraldad 2020. aastal laagrit!
Laagrikorraldajate seminar-koolitused
Laagrikorraldajate võrgustik koguneb traditsiooniliselt kaks korda aastas – talvel ja sügisel. Talvine seminar-koolitus toimub traditsiooniliselt veebruarikuus peale taotluste esitamise tähtaega Kurgjärve Noortelaagris. Sügisene seminar-koolitus on liikuv ja üldjuhul toimub septembri teises pooles. Seminaridel jagatakse olulist informatsiooni toetuste, noortevaldkonna muudatuste ja laagrites vajalike tunnistuste kohta. Lisaks on igal seminaril ka tähtsaid sisuteemasid ning võimalus vahetada omavahel kogemusi, jagada muresid ning rõõme! Traditsiooniliselt käib igal seminaril koos 60-70 noorte- ja projektlaagrite esindajat. Seminar-koolitustel osalemine on projekt- ja noortelaagri korraldajatele vajalik!
Sügisene laagrikorraldajate seminar-koolitus Taevaskoja Noortelaagris lükkub edasi teadmata ajani! Anname teada esimesel võimalusel, millal uus seminari aeg saab olema! Kurgjärve seminari planeeritav aeg on 15.-16.02.2021 – LÜKKUB EDASI SEOSES COVID-19 VIIRUSE LEVIKUGA.
Tegevustoetuse taotlemine
Tegevustoetuse taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on HarID, ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisselogimine.
Taotluse täitmisel on oluline meeles pidada, et taotlust tuleb salvestada iga 5 minuti järel, muidu võib taotluse info kaduma minna. Kui taotlus on esitatud, siis vaadatakse see üle võimalikult kiiresti ning antakse tagasisidet igale taotlejale individuaalselt. Ühtegi toetuslepingut ei sõlmita taotlejaga enne, kui dokumendid ei ole korras. Tuletame ühtlasi ka meelde, et KOV tegevusloa taotlus peab olema läbi Haridusportaali (https://haridusportaal.edu.ee/) esitatud hiljemalt 2 kuud enne laagritegevuse algust.
TEGEVUSTOETUSE TAOTLEMISE TÄHTAEG OLI 01.02.2021 KELL 23.59!
Taotlustingimused laagrikorraldajatele on leitavad SIIT. NB! Võrreldes varasemate aastatega on taotlustingimused muutunud! Tingimused on järgmised:
- korraldaja on tegutsenud vähemalt 6 kuud ning tema tegevusala on noorsootöö, sh huvihariduse ja huvitegevuse korraldamine, noorte tervise edendamine, noorte juhendamine ning õpetamine või nõustamine;
- korraldaja ei ole saanud ega taotle toetust samal eesmärgil teistest riigieelarvelistest meetmetest;
- korraldaja suhtes ei ole algatatud likvideerimismenetlust ega pankrotiseaduse kohaselt nimetatud ajutist pankrotihaldurit või kohtuotsusega välja kuulutatud pankrotti ning korraldajal ei tohi olla kehtivat äriregistrist kustutamise hoiatust ning maksuvõlga riigi ees või maksuvõla tasumine peab olema ajatatud ja korraldajal ei tohi olla esitamata majandusaasta aruandeid ning tal peavad puuduma riigi ees varasemalt täitmata kohustused;
- korraldajal on olemas kehtiv tegevusluba (püsilaagri puhul HTM ja projektlaagri puhul[1] KOV tegevusluba vastavalt noorsootöö seaduses toodud tingimustele vähemalt kaks kuud enne tegevuse algust);
- ühe vahetuse pikkus on minimaalselt 6 ööpäeva ning püsilaagri puhul vähemalt 60 päeva aastas ja projektlaagri puhul kuni 60 päeva aastas (kui püsilaager ei korralda vahetusi vähemalt 60 päeva ulatuses, rakendub talle projektlaagri toetus);
- toetust saab kasutada ainult suviste vahetuste korraldamiseks, mille kestvus on maksimaalselt 8 ööpäeva.
[1] Kui KOV tegevusluba taotlemise hetkel ei ole, siis lahtrisse märkida, et on taotlemisel. Toetuse käskkirja enne ei allkirjastata, kui KOV tegevusluba on saadud.
Tegevusloa taotlemine
Siit leiate samm-sammulise juhendi, kuidas taotleda projektlaagri või püsilaagri tegevusluba Haridusportaali kaudu. Õpetuse nägemiseks peate vajutama endale sobiva sektsiooni peale ning seejärel avaneb vastava loa taotlemise informatsioon.
Logige sisse Haridusportaali (https://haridusportaal.edu.ee/). Tegevusloa taotlemisel on oluline jälgida, et oleksite portaalis kindlasti ettevõtte rollis, muidu ei ole võimalik näha tegevusloa taotlemise võimalusi. Esilehel on selle kohta ka teade “Selleks, et esitada majandustegevusteadet või taotleda tegevusluba, valige rolliks ettevõtja roll”.
- Taotluse esitamiseks tuleb minna https://haridusportaal.edu.ee/.
- Taotluse täitmiseks tuleb siseneda HarID (saab ise konto luua) või riigi autentimisteenusega (ID-kaardi, Mobiil-ID, pangalingi, Smart-ID või EU eID-ga).
- Leht peaks automaatselt suunama “Minu töölauale”. Kui mingil põhjusel seda ei juhtunud, tuleb vajutada “Minu töölaud” vasakult menüüst (kõige üleval).
- Töölaual tekib võimalus vajutada “Vaheta rolli”. Seejärel tuleb valida ettevõte, mille alt soovitakse tegevusluba taotleda ning vajutada “Kinnita”.
Kui te ei ole asutusega seotud, siis valige järgmistest sektsioonidest lõik “EHIS-e juurdepääsude saamine”. Kui teil ei ole õppeasutust registreeritud, siis valige järgmistest sektsioonidest lõik “Uue asutuse registreerimine”.
KOV tegevusloa taotlemise juhend projektlaagritele
Laagrikasvataja ja - juhataja koolitused ning osakutse
Siit leiate informatsiooni laagrikasvataja ja – juhataja koolituste kohta, mida rahastatakse projektist „Noorte tervistav ja arendav puhkus“, mille koordinaator on Haridus- ja Noorteamet ja seda rahastatakse Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt eraldatavatest vahenditest.
Koolituskorraldaja toetuse taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on HarID, ID-kaardi või Mobiil-ID-ga sisselogimine. TOETUSE TAOTLEMISE TÄHTAEG OLI 01.02.2021 KELL 23.59!
Koolituskorraldajate projektikonkursi tingimused
Peale laagrikasvataja või – juhataja koolituse läbimist on võimalik taotleda noorsootöötaja osakutset:
- laagrikasvataja, tase 4;
- laagrikasvataja-juhataja, tase 6;
- laagri juhataja, tase 7.
2021. aasta laagrikoolituste ajakava:
Praegune ajakava:
Koolituskava 2021 – laagrikasvatajad ja -juhatajad
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
22.02-26.02.2021 | Võru 11, Tallinn | MTÜ Skill Õppekeskus | Irina Djatsenko, djairina@gmail.com, 5059342 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; vene keeles, 40 ak tundi | 100,00 € |
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
22.03-25.03.2021 | Zoom | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
20.03-28.03.2021 | Võru 11, Tallinn | MTÜ Skill Õppekeskus | Irina Djatsenko, djairina@gmail.com, 5059342 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; vene keeles, 40 ak tundi | 100,00 € |
22.03-26.03.2021 | Zoom | Tallinna Haridusamet | Tiiu Kadak, tiiu.kadak@tallinnlv.ee, 6147496 | Noorsootöötaja osakutse, tase 6, 40 ak tundi, eesti keeles | 70,00 € |
25.03-28.03.2021 | Eesti/e-koolitus | MTÜ Noorsootöö ja Noorsoohariduse Arendamise Ühing | Luule Press, luule.press@mail.ee, 5226464 | Laagrikasvatajad, 32 ak tundi, eesti keeles | 95,00 € |
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
05.04-09.04.2021 | Zoom | Tallinna Haridusamet | Tiiu Kadak, tiiu.kadak@tallinnlv.ee, 6147496 | Noorsootöötaja osakutse, tase 6, 40 ak tundi, vene keeles | 70,00 € |
08.04-11.04.2021 | Eesti/e-koolitus | MTÜ Noorsootöö ja Noorsoohariduse Arendamise Ühing | Luule Press, luule.press@mail.ee, 5226464 | Laagrikasvatajad, 32 ak tundi, eesti keeles | 95,00 € |
Aprill-mai | Tallinn, Harjumaa, Lääne-Virumaa | SA Õpilasmalev | Reivo Maasik, reivo@malev.ee, 53 673 797 | Laagrikasvatajad ja - juhatajad, 76 ak tundi, eesti keeles | Organisatsiooni-sisene koolitus! |
05.04-08.04.2021 | Zoom | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
10.04- 11.04 ka 17.04-18.04.2021 | Zoom | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
19.04-22.04.2021 | Zoom | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
26.04-29.04.2021 | Pärnu | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
03.05-07.05.2021 | Zoom | Tallinna Haridusamet | Tiiu Kadak, tiiu.kadak@tallinnlv.ee, 6147496 | Noorsootöötaja osakutse, tase 6, 40 ak tundi, eesti keeles | 70,00 € |
06.05-09.05.2021 | Eesti/e-koolitus | MTÜ Noorsootöö ja Noorsoohariduse Arendamise Ühing | Luule Press, luule.press@mail.ee, 5226464 | Laagrikasvatajad, 32 ak tundi, eesti keeles | 95,00 € |
27.05-30.05.2021 | Eesti/e-koolitus | MTÜ Noorsootöö ja Noorsoohariduse Arendamise Ühing | Luule Press, luule.press@mail.ee, 5226464 | Laagrikasvatajad, 32 ak tundi, vene keeles | 95,00 € |
10.05-13.05.2021 | Tartu | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | 90,00 € |
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
03.06-06.06.2021 | Eesti/e-koolitus | MTÜ Noorsootöö ja Noorsoohariduse Arendamise Ühing | Luule Press, luule.press@mail.ee, 5226464 | Laagrikasvatajad, 32 ak tundi, eesti keeles | 95,00 € |
Aeg | Koht | Korraldaja | Kontakt | Sisu/keel | Hind osalejale |
Kevad 2021 | Harjumaa | MTÜ Fän Clab | Krista Dreger,
info@seiklusmaailm.ee, 5137685
|
Noorte püsi- ja projektlaagri kasvataja koolitus; eesti keeles; 32 ak tundi | Sisekoolitus |
Kevad 2021, näädalavahetused | Harjumaa | MTÜ Fän Clab | Krista Dreger,
info@seiklusmaailm.ee, 5137685
|
Noorte püsi- ja projektlaagri kasvataja koolitus; eesti keeles; 32 ak tundi | 65,00 € |
Täpsustamisel | Täpsustamisel | MTÜ Valgamaa Noorsootöökeskus | Marek Mekk, marek@tankla.net, 5237793 | Laagrikasvataja ja -juhataja koolitus; eesti keeles, 32 ak tundi | Organisatsioonisisene |
Tulemused ja aruanded
Koondprojekti “Noorte tervistav ja arendav puhkus” aruanded:
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2020
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2019
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2018
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2017
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2016
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2015
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2014
- Noorte tervistav ja arendav puhkus 2013